SON DAKİKA

230 Terör Mağduruna 545 Bin 833 TL Ödendi

Bu haber 14 Ağustos 2017 - 22:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında Genç ilçesinde terör örgütünün gerçekleştirdiği hain saldırıda ev ve işyerleri zarar görenlere, Zarar Tespit Komisyonu tarafından tespit edilen 230 vatandaşa 545 Bin 833 Türk lirası nakdi yardım yapıldı.
Geçtiğimiz Ekim ayında Genç ilçesinde terör örgütünün gerçekleştirdiği hain bombalı eylemde ev ve işyerleri hasar gören 230 vatandaşın zararı karşılandı.
22 Ekim 2016 tarihinde gece saatlerinde ilçeye sızan PKK’lı teröristler, eş zamanlı olarak, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Kaymakam Konağı ile ilçe girişindeki kontrol noktasına saldırıp, Kültür Merkezi önünde bıraktıkları bomba yüklü aracı patlattı. Saldırıda 2 polis memuru şehit olurken, güvenlik görevlisi ve sivil olmak üzere 11 kişi de yaralanmış ve yüzlerce ev ile iş yeri zarar görmüştü.
Hain saldırının ardından ortaya çıkan mağduriyeti karşılamak için harekete geçen yetili merciler, Bingöl Valiliği bünyesinde oluşturulan Zarar Ziyan Tespit Komisyonu’na 291 kişi başvuruda bulunmuştu. Komisyonca yapılan değerlendirmede 31 vatandaşın dosyası red edilmiş, 1 dosya uyuşmazlıktan elendi. 25 vatandaşın dosyası eksik evraktan dolayı beklemeye alınarak, 4 dosya ise imza aşamasında olduğu öğrenilirken geri kalan 230 vatandaşla Sulhname imzalayarak 545.833,65 Türk lirası nakdi yardım yapıldı.
MUHTAR TEZER’DEN TEŞEKKÜR
Kültür Mahallesi Muhtarı A. Muttalip Tezer, vatandaşın mağduriyetini gideren yetkililere teşekkür ederek terör konusunda devletin vatandaşa sahip çıkmasının kendilerini mutlu ettiğini belirtti.
“Terör örgütünün gerçekleştirdiği hain saldırıda mahallemizde çok sayıda ev ve işyerlerinde meydana gelen zararın karşılanması için olaydan hemen sonra Bingöl Valiliği’nce oluşturulan Zarar Ziyan Tespit Komisyonu yaptıkları incelemenin ardından başvuruları almış. Başvurulan dosyaları üzeninde yapılan değerlendirmenin ardından mağdur olduklarına hükmedilen 230 vatandaşımıza toplam 545 Bin 833 Türk lirası tutarında yardım yapılmıştır. Oluşan mağduriyet konusunda devletimizin yanımızda olmasından dolayı son derece mutluyuz. Kimin ne zararı olduysa devletimiz karşıladı. Bu vesile ile başta Sayın Valimiz ile Kaymakamımıza şükranlarımı sunarken, komisyonda bulunan tüm personele duyarlılıklarından ötürü teşekkür ediyorum.”
Kaynak: Gencinsesi

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat