SON DAKİKA

İçme Suyu İçin Sondaj Çalışmaları Devam Ediyor

Bu haber 11 Ağustos 2017 - 13:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Belediyesi, içme suyuna yeni kaynaklar bağlamak için sondaj çalışmalarını sürdürdüğünü bildirildi.

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Mirzan Mahallesinde devam eden sondaj çalışmalarını yerinde inceledi.

Burada açıklamalarda bulunan Barakazi, kentin içme suyuna takviye kaynaklar bağlamak ve kışın azalan kaynakları beslemek üzere sondaj çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Belirlenen noktalarda sondaj kuyusu çalışmalarına devam ettiklerini kaydeden Barakazi, şunları söyledi: “2017 yılı içinde 6 adet sondaj kuyusu çalışması planladık. Çalışmalar kapsamında Simani Mahallesinde açtığımız kuyudan, saniyede 6 litre su kaynağı elde ettik. Elektrik aksamı çalışmaları da tamamlandıktan sonra kaynağı mahalle deposuna bağlayacağız. Bu mahallemizde kot farkından dolayı zaman zaman yaşanan su sıkıntısının da çözüleceğini ümit ediyoruz.”

Mirzan Mahallesinde açılan sondaj kuyusundan elde edilecek kaynağın Metan hattına bağlanacağını ifade eden Barakazi, “Metan kaynağından beslenen mahallelerimizde kış aylarında yaşanan su sıkıntısını gidermek için sondaj çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Buradan elde edilecek suyu Metan hattına takviye yapacağız ve kış aylarında görülen azalmayı önleyeceğiz” diye konuştu.

Şehit Mustafa Gündoğdu ve Kültür mahallelerinde de sondaj çalışmalarının yapılacağını vurgulayan Barakazi, şunları söyledi: “İçme suyu ve parklarımızda kullanılmak üzere başlattığımız sondaj kuyusu çalışmaları devam edecektir. Bu yıl için planlanan çalışmaların sonuçlanmasıyla birlikte toplam sontaj kuyusu sayımız 33’e ulaşacaktır.”

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat