SON DAKİKA

Bingöl'de ilk zabıta karakolu açıldı

Bu haber 10 Ağustos 2017 - 22:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğünce kentte ilk zabıta karakolu açıldı.
Bingöl Belediyesi, daha önce belediyeye devredilen Yenişehir Şehit Hayrullah Polat Polis Merkezini zabıta karakoluna çevirdi.
Bahçelievler Mahallesinde bulunan karakolu ziyaret eden Belediye Başkanı Yücel Barakazi, burada yaptığı açıklamada, zor şartlar altında görev yapan zabıta ekiplerinin daha etkin bir şekilde çalışmalarını sürdürebilmesi için karakol oluşturduklarını söyledi.
“TOPLUM OLARAK ZABITAYA DESTEK OLMALIYIZ”
Zabıta ekiplerinin bir çok olumsuzluğa rağmen değişik görev alanlarında vatandaşlara hizmet verdiğini ifade eden Barakazi, “32 personelden oluşan zabıta müdürlüğümüz, belediye mücavir alanı içerisinde etkili bir şekilde görevini sürdürüyor. İlimizin düzeni, vatandaşlarımızın huzur ve sağlığını sağlamak amacıyla özverili bir şekilde çalışan zabıta memuru arkadaşlarımıza bütün toplumun destek olması gerekiyor. Belediyemizce alınan kararları, emir ve yasakları uygulamakla mükellef olan zabıta memuru arkadaşlarımız kentimizin evlatlarıdır. Onlara zorluk çıkarmak yerine, görev ve sorumluluklarını yerine getirmelerini sağlama noktasında yardımcı olmalıyız” dedi.
Kent genelinde işgaliyeye yönelik sürdürülen çalışmalara da değinen Barakazi, şunları söyledi: “Zabıta ekiplerimiz, çarşı merkezi başta olmak üzere tüm cadde ve mahallelerde işgallerle mücadele ediyor. Farklı vesilelerle dile getirdiğimiz çağrıyı bir kez daha yeniliyorum, kurallara uymayan, yapılan ikazları dikkate almayan esnaflarımızın kaldırım işgaline son vermesini istiyoruz. Biz belediye olarak işgalle mücadelemizi kararlı bir şekilde yürüteceğiz. Bu anlamda tüm esnaf ve vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz. Her vatandaşımız işgaliye hususunda duyarlı olursa, zabıta ekiplerimize yardımcı olursa eminim ki bu sorun kısa sürede ortadan kalkacaktır.”

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat