SON DAKİKA

Halk Otobüsleri Ay Sonunda Değişecek İddiası!

Bu haber 08 Ağustos 2017 - 16:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’de toplu taşımacılıkta kullanılan halk otobüslerinin bu ayın sonunda değişeceği iddia edildi.
Her geçen gün yeni bir sorun ile gündeme gelen Bingöl’deki halk otobüsleri vatandaşı çileden çıkarıyor. Araçların eski olduğu, yolcu kapasitesinin düşük olduğu ve klimasının olmadığı sıklıkla dile getirilirken, bu sorunlara yönelik herhangi bir çözümün geliştirilmediği, aksine her geçen gün sorunlar yumağının büyüdüğü gözleniyor.
Yaklaşık bir yıl önce deneme sürüşü yapan yeni halk otobüsleri farklı sebeplerden dolayı hizmete sunulmadı ve eski halk otobüsleri ile vatandaşlar çile çekmeye devam etti. Bingöl’deki halk otobüsü bilmecesi Bingöl’ün hizmet almadaki durumunun da bir yansıması adeta.
Bingöl’deki halk otobüslerinin eski olduğunu ve klimasının bulunmadığını  Bingöllü vatandaşlardan Yusuf Bazancir Bimer’e bildirdi.
İşte Bazancir’in Bimer’e yazdığı mesaj: “Bingöl’de şehir içi otobüsler de klima çalışmıyor fazladan yolcu alınıyor ve çok eski”
Bimer sorunu Bingöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne yanıtlaması için bildirdi. Bingöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ise söz konusu sorunla ilgili Bazancir’e gönderdiği mesajda şu ifadelere yer verdi:
“Sayın okurumuz: Eski olduğu ve klimaların olmadığı doğru yaptığımız çalışma neticesinde son model araçlar inşallah bu ayın sonuna kadar ilimizde faaliyet gösterecektir.”
Bingöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü içinde bulunduğumuz ayın sonuna kadar yeni halk otobüslerinin Bingöl’de faaliyet göstereceğini bildirdi.  Durumu kamuoyunun bilgisine arz edip, gelişmelerin takipçisi olacağımızı bildirmek isteriz.


 

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat