beylikdüzü escort bayan

SON DAKİKA

32 Yılda 1750 Şehit

Bu haber 07 Ağustos 2017 - 12:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Doğu Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu tarafından organize edilen yemek organizasyonuna güvenlik korucuları ile çok sayıda davetli katıldı. Burada konuşma yapan Federasyon başkanı Ziya Sözen, koruculuk sisteminin kurulduğu günden bugüne 1750 şehit verdiklerini belirtti.
Programa Bingöl Valisi Ali Mantı, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, 49. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ersin Altay, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Vedat Çolak, İl Emniyet Müdürü Metin Akay, Genç ilçesi Kaymakamı, İlçe Emniyet Müdürü ve Belediye Başkanı, Solhan İlçe Jandarma Komutanı, Solhan Köy Korucuları Derneği Başkanı, Bingöl, Diyarbakır ve Tunceli Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı, Bingöl Emekli Korucular Derneği Başkanı, Bingöl Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı ile Korucu Başları katıldı.
1750 şehit, 3 binin üzerinde gazi
Açılış konuşmasını yapan ‘Doğu Anadolu Köy Korucuları Şehit Aileleri Federasyonu’ Başkanı Ziya Sözen “Sayın Valim, Garnizon Komutanım, Belediye Başkanım, Kaymakamlarımız, Emniyet Müdürlerimiz, Belediye Başkanlarımız, il dışından gelen dernek başkanlarımız ve federasyon başkanımız, kendileriyle her zaman gurur ve iftihar ettiğimiz ve Türkiye’deki korucuların ak yüzü olan Bingöl korucularımız, federasyon başkanlığımızın düzenlemiş olduğu bu kahvaltı programına öncelikle hoş geldiniz, şerefler verdiniz. Sayın Valim gerek zatı alinizin Bingöl’e teşrifleri, gerek yeni alay komutanımızın ilimize teşriflerinden dolayı korucularımızla birbirimizi tanımak ve kaynaşmak üzere böyle bir kahvaltı programı hazırladık. Türkiye’de 1985 yılında kurulan bu koruculuk müessesesi özellikle son yıllarda sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde, hükümetimizin çok büyük destek ve katkılarıyla artık geçici köy koruculuğu olmaktan çıkıp güvenlik korucusu adını alarak kalıcı bir hale geldi. Dağlarımızda eşkıyalar dolaştığı için, halkımızı huzursuz ettikleri için korucularımız başta kendi köylerindeki okulun ay yıldızlı bayrağın, camideki ezanın susmaması için korucu olmuşlardır. Bu uğurda da şimdiye kadar 1750 korucumuz bu dava uğruna şehit olmuş, üç binin üzerinde de korucumuz gazi olmuştur. Tabi Türkiye’deki koruculuk müessesesi kadar Bingöl’de korucular, gerek yaptıkları görevlerle, gerek üstlendikleri misyonlarla, gerekse düzgün hal ve hareketler içerisinde bulunarak bu camiaya sundukları katkılarla hep örnek olmuşlardır. Bundan sonra da inşallah kanun ve nizamlar çerçevesinde, kendilerine verilen görev ve sorumlulukların bilinciyle hareket edeceklerdir. 2017 yılını süratli bir şekilde Bingöl’de dağlarımızda dolaşan eşkıyaları etkisiz hale getirmek için bu saniyeden itibaren şimdiye kadar %99 olarak harcadığımız performansın, bundan sonra % 100 performansla bugünden itibaren kendilerinden söz almak istiyoruz” dedi.
“Terörle mücadele devam edecektir”
Sözen konuşmasının devamında şunları söyledi: “İnşallah terörle ve teröristle mücadelede önümüzdeki günlerde başta kendi köylerimizi, kendi okullarımızı, kendi sağlık ocaklarımızı, vatandaşımızın yol güvenliğini başta olmak üzere nerede bir terörist ve eşkıya varsa orada karşılarında korucularımızı bulacaklardır. Bu vesileyle başta Bingöl’de olmak üzere, Türkiye genelinde bugüne kadar terörle ve teröristle mücadelede, 15 Temmuz’da, Çanakkale’de, günümüze kadar şehit olan bütün şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Gazilerimize uzun sağlıklı ömürler diliyorum. Sayın Valimize ve diğer konuklarımıza teşekkür ediyorum. Hepinize saygılar sunuyorum.”
“çoluğumuzun çocuğumuzun geleceği için canla başla görev yapıyoruz”
Daha sonra konuşma yapan Vali Ali Mantı “Kıymetli mesai arkadaşlarım, değerli korucularımız! Öncelikle böyle güzel bir programı tertipledikleri için sayın başkanımıza ve siz iştirak eden arkadaşlara teşekkür ediyorum. Ülkemizin ve milletimizin birliği ve beraberliği için hepimiz görev yapıyoruz. Vatan için, bayrak için, ezan için, ülke için, millet için hepimiz çoluğumuzun çocuğumuzun geleceği için canla başla görev yapıyoruz. İnşallah bundan sonra da görevimizi en güzel şekilde yapmaya çalışacağız. Bizim devletimiz büyük bir devlet. Tarihten gelen, büyüklüğü olan, dünyaya adalet dağıtan bir devlet. Onun için biz, ülkemize kast eden içerideki ve dışarıdaki hainlere bu ülkenin tarihinden gelen gücüyle, kuvvetiyle, kudretiyle gereken dersi veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Bu uğurda şehit olan büyüklerimize Allah rahmet eylesin. Gazilerimize Allah uzun ömür versin. Ülkemizi milletimizi koruyan tüm unsurlarımıza Allah güç kuvvet versin. Ülkemizin birliğini ve beraberliğini bozmasın. Dayanışmamızı, kardeşliğimizi bozmasın. Aramıza fitne fesat sokmasın. Zaten bu terör ve terör benzeri illetlerin hepsinin sebebi fitne, fesat ve kardeşlik hukukunun bozulmasıdır. Devletimiz bu yönden çok ciddi çalışmalar yapıyor. Yapmaya da devam edecek.” dedi.
“Sizler ailenizle ve çocuklarınızla ülkemiz için çok önemlisiniz”
Korucuların aileleri ve çocuklarıyla Türkiye için çok önemli olduğunu belirten Vali Mantı konuşmasını şöyle sürdürdü: “İnşallah ülkemizin geleceği ortak çabalarımız ile daha güzel olacaktır. Buna inanıyoruz. Bu millet tarihte büyük fonksiyonlar icra etmiştir. Büyük bir devletin mensuplarıyız. Bu devlet sadece Anadolu değil bütün mazlumların mağdurların devleti. Biz güçlü olursak, bu devlet güçlü olursa dünyadaki mağdurlar ve mazlumlar da güçlü olur. Allah bu devlete ve millete yardım ediyor, bundan sonra da edeceğine inanıyoruz. Bu uğurda görev yapan polisimize, askerimize, korucularımıza ve tüm vatandaşlarımıza içinde zerre kadar iman ve vatan aşkı olan herkese teşekkür ediyorum. Saygılar sunuyorum.”

Sertaç Dilda - Mala Me Sertaç Dilda - Buke Sertaç Dilda - Reşe Ez Brindar Mame (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Reşe (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Kurdish Mashup Sertaç Dilda - feat Deniz Sarıca-Sevin Gayrı Sertaç Dilda - Welate Gurbete Sertaç Dilda - Bunca Gamı Bunca Derdi Sertaç Dilda - Welate Gurbete (Remix) Sertaç Dilda - Yalan Dünya

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat