SON DAKİKA

820 Arı Kovanı, 17 Su Tankeri Dağıtıldı

Bu haber 04 Ağustos 2017 - 18:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi kapsamında orman yangınlarına erken müdahale ve sulamada kullanılmak üzere köy muhtarlıklarına su tankerleri dağıtıldı.
Bingöl Orman İşletme Müdürlüğü fidanlık alanında yapılan ‘Arı Kovanı ve Çok Maksatlı Su Tankeri’ dağıtımı törenine Vali Ali Mantı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, Bingöl Orman İşletme Müdürü Hüseyin Taşar ve diğer kurum müdürleri ile muhtarlar katıldı.
Programa saygı duruşu ve istiklal marşıyla başlandı. Ardından Orman Bölge Müdürü Ziya Polat tarafından açılış konuşması yapıldı. Amaçlarının doğayı ve köylüyü korumak ve geliştirmek olduğunu söyleyen Polat, proje kapsamında 820 arı kovanının bal üreticilerine, 17 çok maksatlı su tankerinin de 15’inin köylere, 2’sinin de Kiğı ile Yayladere ilçelerine verileceğini söyledi.
Ardından konuşma yapmak üzere kürsüye davet edilen Vali Ali Mantı şunları söyledi: “Sayın Başkanım, Bakan Yardımcım, Belediye Başkanım, Bölge Müdürüm, Müdürlerimiz! Böyle güzel bir projeyi Bingöl’ümüz de uyguladığı için bölge müdürümüze, il müdürümüze, il çalışanlarına teşekkür ediyorum. Ayrıca her zaman her konuda bize yardımcı olan bütün projelerimiz de bize destek olan sayın bakanımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Orman işletmemizde faaliyetleri gerçekleştirmek için gece gündüz çalışan değerli ormancılarımıza bütün fertlerine her kim zerre kadar katkıda bulunduysa teşekkür ediyorum. Bu hizmetin daha da artacağına inanıyorum, artarak devam edeceğine inanıyorum. Hayırlı uğurlu olmasını diliyor, saygılar sunuyorum.”
Daha sonra konuşma yapmak üzere kürsüye davet edilen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, arı kovanı ve çok maksatlı su tankeri dağıtımı projesini yapan Orman Bölge Müdürlüğüne teşekkür ederek konuşmasına başladı. Bu projenin Bingöl, Elazığ ve Muş illerinde yapıldığını söyleyen Yılmaz, bu üç ilin uluslararası fonlarla desteklendiğini belirtti. Bingöl’ün çevre açısından yaşanabilir hale gelmesini hedeflediklerini dile getiren Yılmaz, Türkiye’de en az gelir sahibi olanların orman köylüleri olduğunu ve bu proje kapsamında binlerce ailenin arıcılık ile geçimini sağlayacağını ekledi. Böyle bir proje için başta Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na ve emeği geçen herkese teşekkürlerini sunan Yılmaz, ‘hayırlı olsun’ diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Program orman yangınlarında su tankeriyle yangına müdahale içerikli gösteri ile devam etti. Yapılan gösterinin ardından sertifika dağıtımı ile program sona erdi.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat