SON DAKİKA

Vali Mantı Basın Temsilcileri ile Bir Araya Geldi

Bu haber 03 Ağustos 2017 - 10:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Valiliği tarafından düzenlenen programda kentteki Ulusal ve Yerel basın temsilcileri ile kahvaltıda buluşan Vali Mantı, basın çalışanlarının devlet ve millet arasındaki en önemli köprü olduğunu belirterek, birlikte çalışmanın ve paylaşmanın en doğru yol olduğunu belirtti.
Programa Vali Mantı’nın yanı sıra Vali Yardımcıları Cevat Gün ve Tunahan Çil ile İl Basın Ve Halkla İlişkiler Müdürü Ahmet Burtaşkıray ve Bingöl’de faaliyet gösteren gazete ve ajansların temsilcileri katıldı.
Kahvaltı öncesinde basın mensuplarına hitap eden Vali Mantı, “Aynı şehirde birlikte yaşamanın gereklerinden olarak farklı meslek grupları ile farklı paydaşlıklar yaşıyoruz. Amacımız ilimiz adına doğru, iyi ve faydalı olan şeyler yapabilmektir. Bu konuda basınımızı hassaten önemsiyoruz. Sizlerden hem mesleğinizin onuru ve haysiyeti adına hem de ilimizin güzelliklerini yarınlara birlikte taşıyabilme adına uyumlu ve verimli çalışmalar bekliyoruz. Sizlerin son derece meşakkatli bir o kadar da önemli bir mesleği ifa ettiğinizi biliyoruz. Zor şartlarda çalışıyorsunuz, bunu biliyoruz. Gerek habere ulaşma, gerek haberi ulaştırma, gerek diğer fiziki zorlukların son derece üst seviye de olduğunu biliyoruz. Ama sizin bu işi meslek bilinci ve şuuru ile en güzel şekilde aştığınıza inancımız tamdır. Önemli olan sıkıntıların içinden faydayı öne çıkaran hizmetler üretebilmektir.” dedi.
“Önemli olan Bingöl’de de karşılıklı güzellikler içerisinde, anlayış içerisinde görevimizi yaparak özel de Bingöl halkımıza genelde de tüm ülkemize hatta dünyadaki bazı vatandaşlarımıza da ışık tutabilmektir” diyen Vali Mantı, “Esas olan daima doğruyu, iyiyi, güzeli, adaletli olanı, hakkaniyetli olanı yapabilmektir. Bunu gördüğüm kadarıyla siz Bingöl’de zaten başarmışsınız. Bu birliği beraberliği inşallah sonuna kadar devam ettiririz. Basın ile karşılıklı bilgi alış verişi içinde olmalıyız. Bilgiyi birbirimizden sakınmamamız gerekir. Bu çift taraflı bir akıştır. Bizim niyetimiz sizlerin işini kolaylaştırmak sizin de niyetiniz bizlerin işini kolaylaştırmak olmalıdır. Toplumu yerinde ve zamanında doğru bilgilendirmek asli görevimiz olmalıdır. Bunun da meslek ahlakı ve ilkeleri kapsamında böyle yapıldığına inanıyorum.” şeklinde konuştu.
Vali Mantı, programın amacının basın mensupları ile daha yakından tanışmak ve ana başlıkları ile Bingöl’ün ve Bingöl’deki basının sorunlarını ve çözüm önerilerini birlikte değerlendirebilmek olduğunu söyledi.
Kahvaltı sonrasında ise program basın mensuplarının soruları ve fikir alış verişi şeklinde geçti.
Program Vali Mantı’nın basın mensuplarına, “Niyetimiz halistir, düzgündür. Karşılıklı anlayışa ihtiyacımız var. Yapılan işlerle ilgili olarak karşılıklı uyarı mekanizmasını çalıştırmalıyız. Zor bir meslek icra ediyorsunuz. Hepinize işlerinizde başarılar dilerim” şeklindeki iyi niyet dilekleri ile sona erdi.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat