SON DAKİKA

CHP İl Başkanından İktidar Partisine Ağır Eleştiriler

Bu haber 01 Ağustos 2017 - 10:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP İl Başkanı Ahmet Bazencir, Bingöl’deki hizmetlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Bazencir, açıklamasında “16 yıldır Bingöl’ün gelişmesi için ne gibi hizmetlerde bulundunuz? Bingöl cepte keklik mi?” diye sordu.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bingöl İl Başkanı Ahmet Bazencir, Bingöl’deki hizmetler hakkında açıklamalarda bulundu. Bazencir, açıklamasında iktidar partisine yüklendi.
Bingöl’ün Belediye Binası ve şehirlerarası otobüs terminali olmayan il olarak tarih yazdığını belirten Bazencir, “Türkiye’de Belediye binası ve şehirlerarası terminali olmayan il olarak tarih yazmaya devam ediyoruz. Milletvekillerimiz inşaatlara başlarken güzel vaatlerde bulunarak allandıra ballandıra hizmetlerini anlatırlar. Yalnız Bingöl’de yapılan hizmetler halkımıza eziyette dönüşüyor” dedi.
Yapılan yatırımların uzun sürdüğünü ve adeta çileye dönüştüğünü ifade eden Bazencir, “Şimdiki korkumuz her yapılan ihale kaç yıl devam eder Bingöl Devlet Hastanesi 3 yılda teslim edilmesi gerekirken 7 yılda zor tamamlandı ve hizmete açıldı. Eksikleri halen devam etmekte, Mayıs 2016 teslim edilmesi planlanan otogarda bir devlet hastanesi çilesine dönüştüğünü görüyoruz. Araçların girişleri ve çıkışları düşünülmeyerek yapılan otogar ilimizin büyük sorunlarından biri olmaya devam ediyor. Acaba bir 7 yılda bunu mu beklemek lazım? Çapakçur deresi üzerinde yapımı devam eden köprü ağır çalışmalarından dolayı 2018 yılını beklemek mi lazım. Doğal gaz çalışmalarından dolayı kazısı yapılıp borular döşendikten sonra üstü asfaltlanması gerekirken kapatılmayan yollarımızı daha kaç yıl beklememiz lazım? Kültür mahallesinde oturan vatandaşların evleri acilen boşaltılıp evleri yıkıp yeni evlerinin yapılışını kaç yıl daha beklemeleri lazım?” ifadelerine yer verdi.
Bingöl’ün iktidar partisi tarafından cepte keklik görüldüğünü belirten Bazencir açıklamasının devamında şunları söyledi: “Türkiye’de yol ve köprü sorunu yok. Bingöl’de buna dâhil midir acaba? Bingöl’de buna dâhil ise biz neden göremiyoruz. 16 yıldır Bingöllün gelişmesi için ne gibi hizmetlerde bulundunuz? Her seçimde en çok oyu aldığımız Bingöl’e hizmetler ağır, aksak geliyor. Bunun sebebi nedir? Bingöl cepte keklik mi? Yoksa ağır aksak işinize mi geliyor. Herkes olan biteni görüyor sabrında bir sonu vardır.”