SON DAKİKA

Kadınlara Yönelik Önemli Faaliyetler Yapıldı

Bu haber 31 Temmuz 2017 - 17:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezince düzenlenen faaliyetlere katılan kadınlar, hem sosyal hayata atılıyor hem de kurslarda elde ettikleri becerilerle ekonomik hayata atılmaya hazırlanıyor.
Sosyal belediyecilik şiarıyla çalışmalarını sürdüren Bingöl Belediyesi, Gençlik Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren Kadın Koordinasyon Merkeziyle kadınlara kucak açtı.
25 KADIN OKUMA YAZMA ÖĞRENDİ
Kadın Koordinasyon Merkezince düzenlenen okuma-yazma kursuna katılan 25 kadın, 6 ay boyunca eğitimden geçirildi. Kursun yanı sıra farklı etkinliklere de katılan kadınlar, kurs sonunda hem okuma yazma öğrendi hem de farklı beceriler kazandı.
Yıl boyunca kadınlara yönelik faaliyetlerini sürdüren Kadın Koordinasyon Merkezi, 16 kadına 32 saatlik cenaze yıkama kursu verdi.
Bingöl Belediyesi ve İl Müftülüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde düzenlenen Kur’an-ı Kerim kurslarına katılan kadın ve kız çocukları, Kur’an-ı Kerim okuma, Siyer ve dini bilgiler edindi.
KADINLAR ZANAAT SAHİBİ OLDU
Kadınların ekonomik hayatta etkin rol alabilmeleri ve aile bütçesine katkıda bulunmalarını sağlamak amacıyla faaliyetlerini sürdüren Kadın Koordinasyon Merkezi, yıl içerisinde bakır işleme kursu, bilgisayarlı muhasebe kursu, ebru sanatı kursu, takı tasarım kursu-mis sabunu ve su kabağı işlemeciliği kursu açtı. Kurslara katılarak eğitimlerini tamamlayan kadınlar zanaat sahibi oldu.
ANNE VE ANNE ADAYLARI EĞİTİME ALINDI
Annelerin kendini tanıması, geliştirmesi ve bu yolla çocuklarını daha bilinçli bir şekilde eğitmesine yardımcı olmak amacıyla Bingöl Üniversitesi işbirliğinde ‘Anne Üniversitesi’ projesi hayata geçirildi. Programa başvuran 70 kursiyerden 21’i sertifikalarını aldı. Programla anne ve anne adaylarının birçok konuda bilinçlendirmesi amaçlandı.
KADINLARIN EĞİTİM HAYATINA KATKI
Kadınların gelişimine ve eğitim hayatlarına katkıda bulunmak amacıyla eğitim kursları düzenlendi. Yabancı Dil Sınavı YDS İngilizce hazırlık kursu ve YDS Arapça hazırlık kurslarına katılan kadınlar haftalarca eğitim programına tabi tutuldu. Toplamda 60 kadının eğitim hayatına katkıda bulunuldu.
Yıl içerisinde çeşitli etkinliklere imza atan Kadın Koordinasyon Merkezi, kadın sağlığı üzerine bilinçlendirme eğitimleri de verdi.
Yıl içerisinde düzenlenen kurslara katılan kadınlar için gezi programları da düzenlendi. Malatya’ya götürülen kadınlar, hem genel kültür bilgisi edindi hem de sosyal hayatlarına renk kattı.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat