SON DAKİKA

Genç'in 1 Aylık Uyuşturucu Bilançosu

Bu haber 30 Temmuz 2017 - 21:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’ün Genç ilçesinde uyuşturucuya yönelik yapılan operasyonlar sürerken ele geçirilen madde, korkutucu rakamlarla ifade ediliyor. Alınan bilgiye göre ilçede sadece Temmuz ayında milyonluk uyuşturucu ele geçirildi.
Bingöl İl Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu üretimi ve kullanımına geçit vermiyor. Genç’te sadece Temmuz ayında, milyonluk uyuşturucu yakalandı.
10 Temmuz 2017 tarihinde, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Diyarbakır-Genç karayolu üzerinde durdurulan araçta 2 kilo 704 gram ot esrar maddesi ele geçirildi. Konu ile ilgili olarak uyuşturucu veya uyarıcı madde imalatı ve ticareti yapmak ve nakletmek suçundan yakalanan H. M. ve S.Ç. İsimli şahıslar tamamlanan işlemlerinden sonra Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildi. Mahkemeye sevk edilen şahıslardan S.Ç. Adli Kontrol şartıyla serbest bırakıldı, diğer şüpheli H.M. ise tutuklanarak Bingöl cezaevine teslim edildi.
12 Temmuz 2017 tarihinde, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yürütülen operasyonlarda 13 çuval içerisinde piyasa değeri 3 milyon 780 bin lira olan, 378 kilogram toz esrar yakalandı.
KENEVİR OPERASYONLARI
Temmuz ayında Genç’te 52 bine yakın kök kenevir bitkisi ele geçirildi.
13 Temmuz 2017 tarihinde saat 11.00 sıralarında İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Genç İlçesi Şehitköy Örencik Mahallesi bölgesinde yapılan operasyon neticesinde dere yatağında düzenli olarak bakımı yapılmış vaziyette, bin 974 kök kenevir bitkisi ele geçirildi.
19 Temmuz 2017 tarihinde saat 15.00 sıralarında Bingöl İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince  yapılan operasyonda bir tarla içerisinde düzenli olarak bakımı yapılmış vaziyette, 50 bin kök kenevir bitkisi ele geçirildi. Ele geçirilen kenevir bitkileri yakılmak suretiyle imha edildi. İzinsiz kenevir bitkisi ekimi yaptığı tespit edilen 1 şüpheli hakkında yasal işlem başlatıldı.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat