SON DAKİKA

Karlıova'da Elektrik Şirketi Protesto Edildi

Bu haber 29 Temmuz 2017 - 11:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde yaşanan elektrik kesintilerinden dolayı ilçe halkından tepkiler büyüyor. Elektrik şirketini protesto etmek için toplanan kalabalık elektrik şirketi önünde oturma eylemi ve basın açıklaması yaptı.
Karlıova Dörtyol meydanında toplanan vatandaşlar arızalanan cihazlarını yanlarında getirerek elektrik şirketini protesto etti. Elektrik kesintilerinden dolayı bozulan elektronik eşyaların üzerine , “Dünya ile iletişimimizi kestin, gece 20.30’da yandım, yanacaksak hep beraber yanalım” şeklinde ilginç dövizler yapıştırıldı.
Elektrik şirketine doğru yürüyüşe geçen vatandaşlar şirket ününde oturma eylemi yaptı. Daha sonra Dörtyol meydanında toplanan kalabalık basın açıklaması yaptı. Basın metnini okuyan Caner Demir şu ifadelere yer verdi: “Karlıova ilçesinde yaz ve kış aylarında devamlı yaşanan elektrik kesintilerinden dolayı ilçe halkı olarak elektrik şirketini protesto ediyoruz. Yıllardır bize çektirdiği bu zulümün bitmesi için ve yetkililerin sesimizi duymaları için burada toplanarak yaşanan sıkıntılara tepkilerimizi gösteriyoruz. Bu sıkıntıların kış ve yaz aylarında da sürekli olarak devam etmesi sorumluların sorumsuzlukları halkı isyan noktasına getirmiştir. Esnafların iki üç aylık işlerinin ve çoluk çocuğunun nafakasını kazanmak için açtıkları rızık kapıları elektrik kesintilerinden dolayı kapanma noktasına gelmiş ve mağduriyetlerine neden olmuştur. İlgili makamlara defalarca başvurmamıza rağmen bu ayıba bir çözüm bulunamamıştır. Elektrik kesintileri nedeniyle elektronik eşyalarımızda meydana gelen zararlarımızın karşılanmasını istiyoruz. Enerji ve tabi kaynakları Bakanlığının bu konuda sesimizi duymalarını ve ilçe halkının sıkıntılardan kurtarmalarını talep ediyoruz.”

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat