SON DAKİKA

Servis Alanı Eğitimi Kursu Yapıldı

Bu haber 28 Temmuz 2017 - 19:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’de İŞ-KUR öncülüğünde başlatılan ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün paydaş olduğu Servis Alanı Eğitim kursu düzenlendi.
70 kursiyerin eğitim gördüğü programın tanıtım ve uygulama davetine Vali Ali Mantı’nın yanı sıra , 49 Komando Tugay Komutanı Albay Ersin Altay, Cumhuriyet Baş Savcısı Ahmet Bektaş, Vali Yardımcısı Tunahan Çil, İl Emniyet Müdürü Metin Akay, İl jandarma Komutanı Albay Hakan Bayer ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Kasım Barman katıldı.
Kurs hocası Fatma Günal programın amacının kafe ve restoranlarda çalışan servis alanı çalışanlarının (Garson) yetiştirilmesi olduğunu söyledi. Kursiyerlerin bu program sonrasında ülke içinde tüm kamu kurum ve kuruluşlarında geçerli olan MEB onaylı sertifikayı almaya hak kazandıklarını dile getiren Günal şunları söyledi:
“Programın ilk kademesi başarıyla gerçekleşmiştir. 2. ve 3. kademe ayağı olarak yıl içinde kursiyerleri 2 kademe olarak kaptanlık, şeflik, yönetici seviyesine çıkarmayı amaçlıyoruz. Çalışan servis elemanları doğru kuralları öğrenerek ve uygulayarak daha başarılı olacaklardır. Ülkemizde ve ilimizde servis elemanı ve servis kalitesi konusunda yaşanan sıkıntıları bu programlarla aşmayı hedefliyoruz.”
Daha sonra kursiyerler tarafından 1. Sınıf Protokol (VİP) servis uygulaması yapıldı. Servis Alanı Eğitim Kursunun 29.07.2017 tarihinde sona ereceği ve kursiyerlere sertifikalarının verileceği belirtildi.

Kaynak : www.teknicservis.com

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat