SON DAKİKA

Metruk Binaların Yıkımı Sürüyor

Bu haber 28 Temmuz 2017 - 16:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Belediyesi, madde bağımlılarının mesken tuttuğu 70 metruk yapıyı güvenlik güçlerinin kontrolünde yıkarak kullanılamaz hale getirdi.
Bingöl’de, valilik Koordinesinde Bingöl Belediyesi ve İl Emniyet Müdürlüğünce yürütülen çalışmalar kapsamında risk teşkil eden ve madde bağımlılarının meskeni haline gelen metruk yapılar yıkılıyor.
70 metruk yapı yıkıldı
Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğünden yapılan açıklamada, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekiplerince son yılda farklı mahallelerdeki 70 metruk yapının yıkıldığı belirtildi.
Açıklamada, “Vatandaşlarımızdan gelen talep ve şikâyetler doğrultusunda yasal çerçevede incelemeler yapılarak, yıkım çalışmasının altyapısı hazırlanıyor. İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüzce oluşturulan yıkım ekibi ile İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri gerekli önlemleri aldıktan sonra metruk yapıların yıkımını gerçekleştiriyor. Metruk yapılar yıkıldıkça hem uyuşturucu madde kullanımının önüne geçiliyor hem de görüntü kirliliği engelleniyor. Gerek ekiplerimizce gerçekleştirilen kontrollerde tespit edilen yapılar, gerekse vatandaşlarımızca yapılan şikayetler doğrultusunda tespit edilen metruk yapıların yıkımına devam edilecektir. Halkımızın huzuru, güveni ve rahatı için çalışmalara devam edilecektir” denildi.


Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat