SON DAKİKA

Kanser Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

Bu haber 27 Temmuz 2017 - 14:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl İl Kanser Danışma Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.
Bingöl İl Kanser Danışma Kurulu toplantısı 27.07.2017 tarihinde saat 10.00’da, Bingöl Halk Sağlığı Müdürlüğü Eğitim Toplantı Salonunda Halk Sağlığı Müdürü Dr. Vedat Söyiler Başkanlığı’nda kurum temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.
Toplantı Halk Sağlığı Müdürü Dr. Vedat Söyiler’in açılış konuşması ile başladı. Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şube Müdürü Tokay Demirtaş ve Ketem Hekimi Dr. Şeyma Erdem ildeki kanser kontrolü ve önlemleri, KETEM taramaları, Bir önceki yılın KETEM dışı taramaları, Plan ve Programlar, Kanser kayıt istatistikleri, Özel gün ve aylara ait programların belirlenmesi hakkındaki sunumu gerçekleştirdi.
İl Kanser Danışma Kurulu üyesi kurumlarla kanser, nedenleri, korunma yolları, tarama programları, KETEM tanıtımı konularında halkın farkındalığını arttırmaya yönelik etkinliklerde iş birliği içerisinde çalışılması ve Bingöl Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesinde bulunan Kanser Kayıt Merkezi ile il genelinde bulunan hastanelerdeki Kanser Kayıt Birimlerinin koordinasyon içinde çalışması için hastaneler tarafından gerekli desteğin ve kolaylığın sağlanmasına yönelik kararlar alınarak toplantı sonlandırıldı.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat