SON DAKİKA

Zazaca Ders Kitapları Hazırlanıyor

Bu haber 25 Temmuz 2017 - 14:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Zazaca ders kitapları hazırlanıyor.
İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, seçmeli ders olarak okutulan Zazaca ile ilgili kitapların hazırlanması konusunda açıklamalarda bulundu.
Ders kitaplarının hazırlanması için çalışmaların başlatıldığını bildiren Engin, “Komisyonda Bingöl Üniversitesi’nden 4 öğretim görevlisi, Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden ise 4 öğretmen yer alıyor. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okulların ikinci kademesinde seçmeli ders olarak okutulan Zazaca 5, 6, 7, 8. sınıf dersleri için Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bingöl Üniversitesi tarafından ortak kurulan bir komisyon ile ders kitapları yazılıyor” dedi.
“Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’na teslim edildi, bu kitabın inceleme süreci şu anda devam etmektedir. İnceleme süreci tamamlandıktan sonra, kitabın baskısı yapılacak ve Eylül ayında okullara gönderilecek” şeklinde konuşan Engin açıklamalarının devamında şunları söyledi: “Zazaca ders kitapları yazım komisyonu çalışmalarına şu anda Zazaca 6. sınıf ders kitabını hazırlamakla devam ediyor. Bakanlık ile beraber belirlenen ortak takvime göre 6. sınıf ders kitabı Ekim ayında, 7. sınıf ders kitabı Şubat 2018’de, 8. sınıf ders kitabı ise Haziran 2018’de Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı’na teslim edilecektir.”

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat