SON DAKİKA

Karlıova'da Elektrik Sorunu Esnafı Perişan Ediyor!

Bu haber 23 Temmuz 2017 - 22:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde yaşanan elektrik kesintilerine tepki gösteren ilçe esnafı, kesintilere kalıcı çözüm istiyor.
Karlıova’da son dönemde artan elektrik kesintilerine kalıcı çözüm bulunmasını isteyen esnaf, kesintiler nedeniyle dolaplarda muhafaza edilen gıdalar ile elektronik eşyaların bozulduğunu belirtti.
Her gün kesintilerin olduğu Karlıova’da fatura ödeme merkezleri, eczaneler, kasaplar, soğuk hava depoları ve sanayi esnaflarının elektrikten dolayı çalışamadıkları görüldü. Yaşanan elektrik kesintisiyle birlikte birçok esnaf mağdur olurken, ilçe genelinde ise elektrikten dolayı mahallelerde su kesintisi meydana geldi.
Her gün elektriklerin kesilmesine anlam veremeyen ilçe esnafı ise yetkililerin yıllardır yaşanan elektrik sorununa sessiz kalmalarına tepki gösterdi.
İlçede yaşanan elektrik kesintisine tepki gösteren Esnaf ve Sanatkârlar odası başkanı Ali Bingöl, “Normal şartlarda elektrik gitmeden bir gün önce haber verilmesi lazım, haber verilmesi halinde esnaflarımız önlemlerini alır. Haber verilmeden elektrik kesintileri yaşıyoruz bu da büyük bir sıkıntıyı beraberinde getiriyor. Elektrik kesintisinden dolayı halkımız nedenini öğrenmek için TEDAŞ’ı arayıp bilgi almak istiyor ama ne yazık ki bir neden belirtilmeden bilmediklerini söyleyerek bilgi vermiyorlar. Sanayiciler dükkanlarını kapatıyor iş yapamaz halde, petrollerde pompalar çalışmamakta.İlgili yerlere sesimizi duyurmak istiyoruz, bizi ilçemizi duyun artık” dedi.
İlçede esnaflık yapan Ferhat Olgun, “Elektriklerin kesilmesinden dolayı buzdolabımızda bulunan dondurmalar tamamen eridi. Kesintilerin olacağından haberimiz olsa ona göre bir tedbir alırdık. Havalar zaten çok sıcak, dolaplar çalışmayınca dolapta bulunan dondurma ve diğer gıdalar eriyor ve bozulmasına neden oluyor.” dedi.
Elektrik kesintisinden dolayı maliyeti bin lira olan süt ürünlerinin bozulduğunu söyleyen Ferhat Hacıoğlu, “Kış aylarından elektriklerin kış şartlarından dolayı gittiğini biliyoruz ama yaz aylarında elektriklerin hemen hemen her gün gitmesine bir anlam veremedik. Çağrı merkezini aradığımızda herhangi bir çalışmanın olmadığını söylüyorlar. Gün boyu kesilen elektrikten dolayı muhafaza edemediğim bin TL değerinde süt ve süt ürünlerimiz bozularak çöpe atıldı. Bu durum kaldırılacak gibi değil artık, yetkililerin buna kalıcı bir çözüm bulmalarını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.
Elektrik kesintisinden dolayı hiç iş yapamadığını dile getiren Halil Bayındır ise “Zaten işlerimiz fazla yok, faturalarını ödemeye gelen müşterilerde elektrikten dolayı geri gidiyor. Karlıova esnafı olarak yıllardır bu sorunu yaşıyoruz ama derdimize çare bulan bir yetkili şimdiye kadar olmadı maalesef.” diye konuştu.
Eczanelerde bilgisayarlar kesintilerden dolayı çalışmadığı için ve bu yüzden ilaç alamayan bazı vatandaşlar ise, kesintinin olduğu saatlerde şirket elemanlarının kahve önünde araçlarını park edip oturmaları ise tepkilere neden oldu.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat