SON DAKİKA

EKPSS Tercihleri İçin Önemli Uyarı

Bu haber 19 Temmuz 2017 - 12:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Altı Nokta Körler Derneği Bingöl Şubesi Başkanı Mücahit Korkutata, EKPSS için 21 Temmuz tarihine kadar adayların tercihlerini ÖSYM’nin internet sitesinden yapmaları gerektiğini söyledi.
Altı Nokta Körler Derneği Bingöl Şubesi Başkanı Mücahit Korkutata EKPSS için uyarılarda bulundu. Korkutata, açıklamasında “Bu yıl da EKPSS adayları tercihlerini 12-21 Temmuz 2017 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. ÖSYM internet adresinden https://ais.osym.gov.tr tercih gönderme işlemleri 21 Temmuz 2017 tarihinde, saat 23.59’da sona erecektir” dedi.
Korkutata, adayların tercih işlemlerini son güne bırakmamaları gerektiğini ifade ederek, “Engelli bireylerin tercihlerini son güne bırakmamalarını ve sistemsel sıkıntılarla karşı karşıya gelmemelerini kendilerine ikazımız ile yapıyoruz. Her yıl çeşitli sayıda yapılan engelli aday rakamları bu yılda yerleştirmelerde lisans düzeyinden bin 348, ön lisans düzeyinden 507, lise düzeyinden 444, ilköğretim düzeyinden ise 246 olmak üzere toplam 2 bin 545 kadroya atama yapılacak” şeklinde konuştu.
Korkutata, açıklamasının devamında, “21 Temmuzda sona erecek başvurular hakkında Aile sosyal politikalar müdürlüğü bünyesinde derneklerinde desteği ile il müdürlüğünce EKPSS tercih birimi kuruldu. Bu yıl ilk defa engellilere yönelik EKPSS Tercih birimi kuruldu. Bu anlamlı çalışmalara vesile olan Sayın Mehmet Emin Çakan Bey ve ASP ekibine Atı nokta körler derneği Bingöl şubesi olarak canı gönülden teşekkür ederiz. Birim bünyesinde oluşturulan ekip sayesinde engellilerin nerelere başvuru yapacağını ve hangi münhal kadroların kendilerine uygun olacağını nitelik ve eğitim durumlarıyla ilgili geniş bilgi veren personel sayesinde bu yıl hatalı tercih yapılmasının önüne geçilecektir.” ifadelerine yer verdi.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat