SON DAKİKA

SÜTAŞ Bingöl Üniversitesi Öğrencilerine Burs Verecek!

Bu haber 17 Temmuz 2017 - 12:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sütaş, Bingöllü öğrencilere burs vereceğini duyurdu. Belirtilen bölümlerde öğrenim gören öğrencilerden her bölümde en fazla 5 kişiye burs verileceği belirtilen duyuruda, Sütaş bursiyeri olanların Sütaş ailesine katılabileceği de belirtildi.
Sütaş, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Sütçülük Projesi kapsamında Bingöl Entegre Tesislerinde Yatırıma hazırlanıyor. Bu proje kapsamında Bingöllü öğrencilere burs vereceğini duyurdu.
Burs ile ilgili yapılan duyuruda, “Sütün iyiliğini ve bereketini yaymak üzere bizimle birlikte çalışmaya istekli öğrencileri Sütaş Eğitime Destek Bursuna davet ediyoruz. Bursiyerlerimizimaddi olarak desteklemenin yanı sıra, onları Sütaş Ailesi’nin bir parçası olarak kabul ediyor; her yıl proje bazlı staj imkânı, eğitim programları ve mentorluk ile iş hayatına en iyi şekilde hazırlıyor ve ‘Bingöl Entegre Tesisleri’mizde çalışma arkadaşı olarak görmeyi hedefliyoruz.” denildi.
KİMLER SÜTAŞ BURSİYERİ OLABİLİR
Sütaş, Bingöllü ve Bingöl’de eğitimini tamamlayan öğrencilere dokuz ay süreyle 350 TL burs vereceğini duyurdu. Başvuruların 15 Eylül 2017 tarihine kadar devam edeceği belirtilen duyuruda başvuruda bulunabilecekler ile ilgili şunlar aktarıldı:
“Bingöl doğumlu olup lise eğitimini Bingöl’de tamamlayan,
20 yaşından büyük olmayan,
Başka kaynaklardan burs almayan (Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan alınan öğrenim kredisi ve eğitim ve eğitim bursları hariç)
2017-2018 öğrenim döneminde Bingöl Üniversitesi’nin aşağıdaki bölümlerinden birini okumaya hak kazanan,
Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi –Makine Mühendisliği Bölümü
Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi – Elektrik- Elektronik Mühendisliği
Veterinerlik Fakültesi
Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu –Veterinerlik Bölümü Laborant ve Veteriner Sağlık Programı
Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu – Elektrik ve Enerji Bölümü – Elektrik Programı
Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu – Elektrik ve Otomasyon –Mekatronik Programı”
Ayrıca duyuruda belirtilen bölümlerde okuyan öğrencilerden her bölümde en fazla 5 öğrenciye burs verileceği de belirtildi.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat