SON DAKİKA

OHAL İnceleme Komisyonuna Başvurular Bingöl Valiliğine Yapılacak

Bu haber 17 Temmuz 2017 - 12:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’de kamu görevinden ihraç edilen personeller Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonuna başvuruyu Bingöl Valiliğine yapacaklar.
Konuyla ilgili Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, “23/01/2017 tarihli ve 29957 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 685 sayılı Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Kurulması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname gereğince kurulan Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonuna yapılacak başvurulara ve Komisyonun çalışmalarına ilişkin usul ve esaslar Başbakanlık tarafından belirlenerek 12/07/2017 tarihli ve 30122 mükerrer sayılı Resmî Gazete’de yayımlanmıştır.
Komisyona doğrudan başvuru yapılmayacaktır. Başvurular; Komisyon tarafından oluşturulan https://ohalkomisyonu.basbakanlik.gov.tr internet sitesinde yayımlanan ve Usul ve Esasların 1 ve 2 numaralı ekinde yer alan ilgili başvuru formu doldurulup alınan çıktı imzalanmak suretiyle Kanun Hükmünde Kararnamenin 7 nci maddesi gereğince Valilikler veya Resmî Gazete’de yayımlanan Usul ve Esaslarda belirtilen kurumlar vasıtasıyla yapılacaktır.
Valiliğimize yapılacak başvurular 17 Temmuz 2017 tarihinden itibaren Valiliğimizin Yenişehir Mahallesi, İnönü Caddesi adresindeki Valilik binasının 1 inci katında bulunan İl Olağanüstü Hal Bürosunda kabul edilecektir. İlgililere duyurulur.” denildi.
Öte yandan daha önce başbakanlıktan yapılan açıklamada başvuruların il valiliklerine veya bakanlıkların merkez teşkilatlarına yapılabileceği belirtilmişti. Bakanlıkların merkez teşkilatı denildiği için taşradaki il müdürlüklerine başvuru yapılmayacağı gibi bir anlam çıkmaktadır. Dolayısıyla, ihraç edilen personeller en son çalıştıkları kurum değil, kurumun bağlı olduğu bakanlık yada valiliklere başvurmak durumundadırlar.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat