SON DAKİKA

Zazacaya Yüksek Lisans/Doktora Öğrencisi Alınacak

Bu haber 11 Temmuz 2017 - 16:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Üniversitesi yüksek lisans/doktora öğrenci alımı için ilana çıktı. Yayınlanan ilana göre, Zaza Dili ve Edebiyatı lisansüstü programları için 8 yüksek lisans ve 3 doktora öğrencisi alınacak.
Bingöl Üniversitesi Yaşayan Diller Enstitüsü (YDE)’ne “Bingöl Üniversitesi Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği” ve “Bingöl Üniversitesi Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Uygulama Esasları” çerçevesinde 2017-2018 Öğretim yılı Güz Dönemi için aşağıda belirtilen Yüksek Lisans ve Doktora Programlarına öğrenci alınacağını duyurdu.
Zaza Diline 8 Master, 3 Doktora Öğrencisi Alınacak
Zaza Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programına 8 öğrenci, Zaza Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Doktora Programına ise 3 öğrenci alınacak. Zaza Dili ve Edebiyatı Doktora programına başvuracak adayların, Zaza Dili ve Edebiyatı alanında Tezli Yüksek Lisans yapmış olmaları şart koşulmuş.
Kürt Diline 14 Master, 13 Doktora Öğrencisi Alınacak
Kürt Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programına 7 yerli, 7 yabancı uyruklu olmak üzere toplam 14 öğrenci, Muş Alparslan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kürt Dili ve Kültürü Anabilim Dalı Ortak Doktora Programına ise 9 yerli, 3 yabancı uyruklu ve 1 ÜNİP olmak üzere toplam da 13 öğrenci alınacak. Kürt Dili ve Edebiyatı Doktora programına başvuracak adayların, Kürt Dili ve Edebiyatı veya Kürt Dili ve Kültürü alanında Tezli Yüksek Lisans yapmış olmaları şart koşulmuş.
Başvuru yeri ve diğer şartlar için tıklayınız

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat