SON DAKİKA

Genç'in Son Girişinede Güvenlik Noktası Geliyor

Bu haber 10 Temmuz 2017 - 15:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Genç ilçesinde daha önce Bingöl ile Diyarbakır yolunda kurulan güvenlik noktalarının ardından Çukur Mahalle Çevirme Köyü yol ayrımında da bir güvenlik noktası oluşturulması için çalışma başlatıldı. Bu güvenlik noktası ile birlikte Genç’in 3 ayrı girişi de güvenlik noktaları ile korunmuş olacak.
Geçtiğimiz yıl 1 Ağustos’ta Bingöl Havalimanı yolunda bombalı araçla yapılan hain saldırının ardından Genç ilçe çıkışı Bingöl yolunda bir güvenlik noktası oluşturulmuştu. 7 Polisin şehit, 4 polisin ise yaralandığı saldırıda Türk bayrağı ile kamufle edilen aracın Genç kırsalında hazırlandığı tespit edilmişti. Gerçekleşen hain saldırının ardından güvenlik güçlerince ilçe çıkışı köprü mevkiinde ve akabinde Diyarbakır Caddesinde asker ve polisin ortak nöbet tutup arama yaptığı kontrol noktaları oluşturuldu.
Genç saldırısı, dikkatleri bu yollara çevirdi
Geçtiğimiz yıl 22 Ekim gecesinde ise ilçeye sızan PKK’lı teröristler, eş zamanlı olarak, ilçe emniyet müdürlüğü, kaymakam konağı ile ilçe girişindeki kontrol noktasına saldırıp, kültür merkezi önünde bıraktıkları bomba yüklü aracı patlattı. Saldırıda 2 polis memuru şehit olurken, güvenlik görevlisi ve sivil olmak üzere 11 kişi de yaralanmıştı. Hain saldırının ardından çalışma başlatan güvenlik güçleri PKK’lı teröristlerin ilçeye Yeniyazı Köyü ile Keklikdere Köyü kırsalından geldiklerini ve bombalı aracında buralarda hazırlandığını tespit etmişti.
İlçede güven ve asayişin sağlanması konusunda çalışmalarını yoğunlaştıran yetkililer, son olarak Çukur Mahalle Çevirme Köyü yol ayrımında da bir güvenlik noktası oluşturulması için çalışma başlattı. Güvenlik noktasının 1 hafta içerisinde oluşturulması bekleniyor.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat