SON DAKİKA

Üniversiteye Ait Kreş, İlçe MEM’e Devrediliyor!

Bu haber 09 Temmuz 2017 - 17:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Genç Kaymakamlığı’nın Kırsal Dönüşüm Rehabilitasyon Projesi (KDRP) kapsamında Genç Meslek Yüksek Okulu yerleşkesinde yaptırdığı çocuk kreşi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devrediliyor.
Genç Kaymakamlığı’nca 2014 yılında “İçişleri Bakanlığı Kırsal Dönüşüm Rehabilitasyon Projesi” kapsamında 700 Bin TL’ye mal edilen çocuk kreşi, prosedürdeki bazı engellerden dolayı Bingöl Üniversitesi bünyesinden Milli Eğitim Bakanlığı’na devri için çalışmaların başlandığı öğrenildi.
Kreşte görev yapan hizmetli maaşları Genç Kaymakamlığı’nca ödenen ve yine birçok gideri Kaymakamlıkça karşılanan kreş için Bingöl Üniversitesi’nin resmiyetteki bir takım şartları karşılayamadığı için devretme yoluna gittiği öğrenildi. Halen devir çalışmaları devam eden kreşin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devir edildikten sonra Genç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devir edileceği öğrenildi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ise devir alacağı kreşi, o bölgede anasınıfı ihtiyacı olmadığı için yine kreş olarak kullanacağı ifade ediliyor.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat