SON DAKİKA

Sıddık Şeyhanzade Son Yolculuğuna Uğurlandı

Bu haber 07 Temmuz 2017 - 19:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İman ve Kur’an hizmetine hayatını adayan Med Zehra Vakfı Kurucusu ve Onursal Başkanı Muhammed Sıddık (Dursun) Şeyhanzade memleketi Bingöl’de toprağa verildi.
Bir süredir akciğerinde enfeksiyon bulunan, böbrekleri vazifesini yapamadığı için diyalize giren Sıddık Şeyhanzade İstanbul’daki bir hastanenin yoğun bakımında tedavi görüyordu.
Şeyhanzade’nin cenaze namazı, dün İstanbul’da Karacaahmet Şakirin Camiinde öğle namazını müteakiben kılınıp hava yolu ile Elazığ’a, oradan da kara yolu ile Bingöl’e getirildi. Bugün cuma namazından sonra Bingöl Uydukent’te bulunan Selahaddin Eyyubi Camiindeki merasimden sonra Bingöl Asri Mezarlığına defnedildi.
1948 Bingöl doğumlu olan Şeyhanzade, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunudur. Tenvir Neşriyat’ın kurucusu olan Şeyhanzade’nin Risale-i Nur ve Nurculuk üzerine bir çok çalışması yayınlanmıştır.
Sıddık Şeyhanzade Bediüzzaman ve eserleri ile tanışmasını şu cümlelerle anlatmıştı:
“Üstad Bediüzzaman Said Nursi hazretleri hayatta iken 1958’de Risale-i Nur’la tanışmak nasip oldu. 50 yıllık hayatımın tamamını nur hizmetine vakıf etmiş ve bunu söylemek tahdisi nimet olarak izhar etmek bir şükür vesilesidir. Bütün hayatım boyunca nur mirasına sahip çıkmak ve onu Bediüzzaman hazretlerinin bıraktığı gibi gelecek nesillere taşımak en büyük gayem olduğunu beni yakinen tanıyanlar bilirler. Hiç bir vakit Risale-i Nurlar’ı sufli emellere maddi manevi hiç bir şeye alet etmenin caiz olmadığını bahusus bu nur hizmetine gönül verenler bilirler.”

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat