SON DAKİKA

SEYFAN-DER 3. Olağan Kongresi Yapıldı

Bu haber 02 Temmuz 2017 - 22:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Seyfan Kültür Sanat Kalkınma ve Dayanışma Derneği (Seyfan Der) 3. Olağan genel kongresini gerçekleştirdi.
Bingöl Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapılan kongreye Seyfan Derneği Başkanı Orhan Açıkbaş, yönetim kurulu ve dernek üyeleri katıldı.
Kongreye geçilmeden önce kısa bir selamlama konuşması yapan Dernek Başkanı Orhan Açıkbaş, “Bizleri diğer köy derneklerinden ayıran önemli bir fark var. Biz tek bir aileyiz, tek bir babanın çocuklarıyız. Bu bilinç ve sorumluluk ile çalışmalarımıza başladık. Atalarımızın kültürünü yaşatma, birlik ve beraberliğimizi tesis etme, dayanışma ve kaynaşma ortamı oluşturma adına sivil toplum çatısı altında buluştuk. Bu zamana kadar benimle beraber çalışan tüm yönetim kurulu üyelerime ve değerli ailelerimizin temsilcilerine sonsuz teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.
Kongre divan kurulunun seçilmesi ile devam etti. Programda Seyfanlıların dedesi olan Şeyh Muhammed Seyfullah (Prig Seyf)’in hayatını ve dernek çalışmalarını konu alan bir sinevizyon gösterimi yapıldı.
Seçilen divan kurulu, tek aday olan mevcut başkan Orhan Açıkbaş’ın yeni yönetim kurulu listesini okudu. Yapılan seçim sonucunda tüm üyelerin oyunu alan Orhan Açıkbaş, Seyfan Kültür Sanat Kalkınma ve Dayanışma Derneği’nin yeniden Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. Program, Açıkbaş’ın teşekkür konuşmasının ardından toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.
 

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat