SON DAKİKA

Vali Köşger Aydın'daki Görevine Başladı

Bu haber 01 Temmuz 2017 - 9:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Son yayımlanan Valiler Kararnamesiyle Aydın Valiliği’ne atanan eski Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger yeni görevine başladı.
Aydın Valiliği önünde protokol üyeleri tarafından karşılanan Vali Yavuz Selim Köşger, makamında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Vali Köşger, “Bana gösterilen bu hüsnü kabulden dolayı öncelikle teşekkür ederim. Aydın’a çok sıcak bir karşılamayla geldik. Göreve başlamış bulunuyoruz. Aydın bir açıdan değil birçok açıdan önemli bir şehir konumunda bulunuyor. Kadim bir şehir ve Anadolu’nun en eski medeniyetlerinden biri. Tarih, coğrafya, kültür, tarım, endüstri, jeotermal ve turizm bu şehirde fazlasıyla bulunmaktadır.” dedi.
“Nasıl Bingöl’den ayrıldıysak Aydın’dan da ayrılacağız”
Türkiye’de bazı şehirlerin fazla bir alanda özelliği olmadığını, Aydın’ın ise bu anlamda farklı olduğunu belirten Köşger, “Birçok alanda ünlü bir şehir. Birçok tarım ürününde ilk sırada yer almakta. Bazı yerler için söylenen bir söz vardır. Un, şeker, yağ var. Helva yok. Ama Aydın’da helva da var. Bu bir bayrak yarışıdır. Bizim misyonumuz bu bayrağı daha ileriye taşımaktır. Lezzetini, kalitesini, arttırmak bizim görevimiz. Biz gittiğimiz yerleri maddi ve manevi olarak daha iyi yerlere taşıdığımız için her zaman şükrederiz. Nasıl Bingöl’den ayrıldıysak Aydın’dan da ayrılacağız. Aydın’dan ayrıldığımız zaman çok iyi yerlerde bayrağı devretmek istiyoruz. Aydın Türkiye’nin demokraside köşe taşlarından biridir” şeklinde konuştu.
Vali Köşger ayrıca, “Aydın’ın evlatlarının çok önemli tarihi misyonu olmuştur. Adnan Menderes başta olmak üzere bütün demokrasi şehitlerini şükranla, minnetle yâd ediyorum. Allah onlara merhamet eylesin. Sadece demokrasi yolunda değil diğer durumlarda da bu şehrin evlatları güzel şeyler başarmıştır. Atçalı Mehmet Efe, Yörük Ali Efe ve bütün şehitlerimizi şükranla yâd ediyoruz. Ülkemize çok yönlü saldırıların olduğu bir süreçten geçiyoruz. Güneydoğu’da yürüttüğümüz mücadele şehit olan kardeşlerimizi de anıyorum. Bu bölgede ve diğer bölgelerde ülkemizin huzura kavuşmasını diliyorum. Bilgiye dayalı olarak söylüyorum Güneydoğu’da yürütülen mücadele olumlu bir geleceğe doğru gidiyor. Bu uğurda bedeller de ödeniyor. Kamu ve özel sektör temsilcilerinin hepsi aşağı yukarı eksiksiz aşağıdaydı. Onlarla ve Aydın’ın evlatlarıyla bu şehri çok güzel günlere taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat