SON DAKİKA

Üsteğmen Arif Kalafat'ın Cenazesi Memleketine Gönderildi

Bu haber 24 Haziran 2017 - 17:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’ün Genç ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Üsteğmen Arif Kalafat düzenlenen törenle memleketine uğurlandı.
Şehit Kalafat için Elazığ havalimanında düzenlenen törene şehidin eşi Gözde Kalafat, şehidin yakınları, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Yılmaz Uyar, Tunceli Jandarma Bölge Komutanı Salih Karataş, Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Karataş, kamu kurum müdürleri ile idari ve askeri erkân katıldı.
Saygı duruşu ile başlayan törende daha sonra şehidin öz geçmişi okundu.
Törende konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine ise sabırlar diliyorum. Bu menfur terör saldırısı, bir arefe günü bayram öncesi gerçekleşti. Bu hadise terörün hiçbir kutsalı olmadığını bir kez daha göstermiş oldu. Bu vesile ile terörü, terörün arkasındaki zihniyeti, terörü bir maşa olarak kullanarak halkımızın ve milletimizin huzurunu kaçıranları lanetliyoruz. Bu terör faaliyetlerini yürütenler hiçbir zaman başarılı olamayacaklar. Kararlı bir şekilde mücadelemizi devam ettiriyoruz ve ettireceğiz. Yaşadığımız bu acılar geri adım atmamıza hiçbir şekilde sebep olmayacak, tam aksine daha fazla azim ve kararlılıkla mücadele etmemizi sağlayacak. Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacaktır.
Terör hadiseleri gerek güvenlik güçlerimizin gerekse topyekün milletimizin mücadelesini gerektiriyor. Teröre karşı bütün farklılıklarımızı bir tarafa bırakarak tek bir millet olma şuuruyla birlik beraberlik içinde mücadele etmeye devam edeceğiz. Devlet ve millet birlikteliği ile mücadelemize devam edeceğiz.” dedi.
İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya tarafından dua edilmesinin ardından şehidin naaşı İstanbul’a gönderildi.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat