SON DAKİKA

Tarih Bölümünde Yüksek Lisans Programları Açıldı

Bu haber 23 Haziran 2017 - 3:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Anabilim Dalı’nda ‘Normal Öğretim Tezli’ ve ‘İkinci Öğretim Tezsiz’ yüksek lisans programları açıldı. Programlara 2017-2018 akademik yılı güz döneminden itibaren öğrenci alınacak.
Bingöl Üniversitesi’nin Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Tarih Anabilim Dalı’nda ‘normal öğretim tezli’ ve ‘ikinci öğretim tezsiz’ yüksek lisans programlarının açılması ile birlikte birisi disiplinler arası, ikisi ise ortak yüksek lisans programı olmak üzere tezli yüksek lisans program sayısı yediye; ikinci öğretim tezsiz yüksek lisans programı sayısı ise ikiye ulaştı.
Bingöl Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Genel İşletme Anabilim Dalı, Sosyoloji Anabilim Dalı, Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı, Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı, İngiliz Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı, İslam İktisadı ve Hukuku Anabilim Dalı’nda devam eden altı yüksek lisans programlarına Tarih Anabilim Dalı’nda açılan tezli ve tezsiz yüksek lisans programının eklenmesi ile bu sayı yediye ulaştı. Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yedi anabilim dalında devam eden tezli yüksek lisans programlarına ek olarak Genel İşletme Anabilim Dalı ile Tarih Anabilim Dalı’nda tezsiz yüksek lisans programları da bulunuyor.
Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Yaş Baş, yeni açılan yüksek lisans programları ile ilgili olarak şu değerlendirmelerde bulundu:
“Yeni açılan Tarih Anabilim Dalı Tezli ve Tezsiz Yüksek lisans programlarına 2017-2018 akademik yılı güz döneminden itibaren öğrenci alımına başlanacaktır. Tarih alanında açılan yüksek lisans programları bu alanda talep gören programlardandır. Gelecekte akademik alanda çalışmalar yapmayı planlayanlar veya resmi iş ortamında derece/kademe yükselişi sağlamak düşüncesinde olan adaylar bu alanda lisansüstü eğitim almak istemektedir. Tarih alanında yüksek lisans yapmış mezunlar, ilgili başka sosyal bilimler alanında da lisansüstü akademik çalışma yapabilmektedir. Resmi iş ortamında derece/kademe elde etmek isteyenler veya gündüz derslerine devam edemeyecekler daha çok ikinci öğretim tezsiz lisansüstü programları tercih etmektedir.”
Programlara, Her Akademik Yılda İki Kez Öğrenci Kabul Edilecek
Tarih tezli ve tezsiz yüksek lisans programlarına her akademik yılda iki kez öğrenci kabul edilmesi planlanıyor. Tezsiz yüksek lisans programına başvuru yapabilmek için dört yıllık lisans mezunu olmak yeterli olurken, tezli yüksek lisans programına başvuru yapabilmek için bunun yanında geçerli ALES puanına sahip olmak ve üniversite tarafından yapılacak olan bilim sınavında başarılı olmak gerekiyor.
Tezli yüksek lisans programına kayıt hakkı kazanan öğrenciler iki yıl, tezsiz yüksek lisans programına kayıt hakkı kazanan öğrenciler ise bir yıl içinde mezun olabiliyor.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat