SON DAKİKA

HDP'li Özsoy Hasta Tutuklu Hakkında Önerge Verdi

Bu haber 23 Haziran 2017 - 3:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

HDP Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy, Van’da tutuklu bulunan, Bingöllü Ensari Bor’un hastaneye sevk talebinin ertelenmesine ilişkin Adalet Bakanlığı’nın yanıtlaması için meclise soru önergesi verdi.
HDP Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy’un meclise sunduğu önergede “Bingöl il merkezinde evine yapılan baskınla gözaltına alınıp 4 Nisan 2017 tarihinde “yardım ve yataklık” suçundan tutuklanan Ensari Bor, tutuklu bulunduğu Van T Tipi Cezaevinde iki aydan fazla bir süredir hastaneye sevk edilmeyi beklemektedir. Ensari Bor 13 yaşındayken geçirdiği trafik kazası sonucu sol kolunu kaybetmiş ve 3 yıl önce şişme ve kist nedeniyle sol böbreği alınmıştır. % 70 engelli raporu bulunan hasta tutuklu Ensari Bor, sağ böbreğinde taş bulunduğu için sürekli ve ciddi sancılar çekmekte ve akciğerlerinde oluşan ciddi rahatsızlık nedeniyle nefes almakta zorlanmaktadır. Avukatı ve basın aracılığıyla edindiğimiz bilgilere göre; Ensari Bor’un hastaneye sevk talebi devamlı ertelenmektedir.’ İfadeleri yer alırken Özsoy Adalet Bakanlığının şu sorulara cevap vermesini istedi.
1) Ensari Bor’un hastaneye sevk talebinin devamlı ertelenmesi durumundan bakanlığınız haberdar mıdır?
2) Ciddi sağlık sorunları yaşayan Ensari Bor’un bir an önce hastaneye sevk edilmesi için bir girişimde bulunacak mısınız?
3) Ciddi sağlık sorunları bulunan bir tutuklunun sevk talebine olumlu cevap vermeyen sorumlu amire ve personel hakkında soruşturma açmayı düşünüyor musunuz?
4) % 70 engelli raporu bulunan, sol elini kaybetmiş, sol böbreği 3 yıl önce alınmış, sağ böbreğindeki taş yüzünden sık sık sancı çeken ve akciğerlerindeki rahatsızlık nedeniyle nefes almakta zorlanan Ensari Bor’un sağlığında yaşanacak ciddi bir olumsuzluk durumunda yasal sorumluluk kime aittir? Bakanlığınızın böylesi bir durumda taşıdığı yasal sorumluluklar nelerdir?

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat