SON DAKİKA

Seyfanlılardan Geleneksel İftar Programı

Bu haber 21 Haziran 2017 - 18:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Seyfan Derneği, Bingöl merkez Yeşilyurt Mahallesi’nde geniş katılımlı bir iftar programı gerçekleştirdi.
Seyfan Kültür Sanat Kalkınma ve Dayanışma Derneği (Seyfan Der), Bingöl Yeşilyurt Mahallesi Fatih Camii Bahçesinde köylülerine yönelik geniş katılımlı bir iftar programı düzenledi. Geleneksel olarak düzenlenen iftar programına, Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan’ın yanı sıra Seyfan Derneği üyeleri ve Seyfanlılar katıldı.
Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan Program, Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan’ın selamlama konuşması ile devam etti.
Seyfan Derneği’nin yapmış olduğu faaliyetleri takdir ettiğini belirterek sözlerine başlayan Topraktan, “Bu güzel ayda sizlerle aynı sofrada, gönül sofrasında beraber olmaktan duyduğum hazzı belirtmek isterim. Öncelikle bu güzel organizasyonu hazırlayan Dernek Başkanı Orhan Açıkbaş’ı ve yönetimini tebrik ediyorum. Seyfanlıları burada bir arada görmek beni çok sevindirdi. Seyfan, başkanlığımıza bağlı bir bölge olduğu için sizlere karşı sorumluluğumun bilincindeyim. Seyfanlılara yardım etme noktasında üzerime düşen bir şey varsa her zaman yardımcı olmaya hazırım.” Şeklinde konuştu.
Topraktan’ın konuşmasının ardından kısa bir konuşma yapan Seyfan Derneği Başkanı Orhan Açıkbaş, “Davetimize icabet edip bizleri onurlandıran Genç belediye Başkanı’na ve sizlere en kalbi duygularımla teşekkür ederim. Bizleri ramazan ayına Kavuşturan Allah’a hamd olsun. Tuttuğumuz oruçları, kıldığımız namazları, ettiğimiz duaları Allah kabul etsin. Dernekleşmenin faydalarından biride birlik ve beraberlik içinde bir araya gelip kaynaşmaktır. İftar yemeği vesilesiyle bugün buraya geldik ve uzun zamandır birbirini görmeyen köylülerimiz, akrabalarımız ve üyelerimiz burada birbirlerini gördüler. Birbirlerini sorma, birbirleriyle sohbet etme fırsatı buldular. Buna vesile olmak bizi son derece memnun ediyor. Amacımız geleceğimiz olan evlatlarımıza böylesi güzel İftar programı miras bırakmaktır. Ramazan demek; oruç, iftar, sahur, namaz, kuran, rahmet, bereket, paylaşmak ve kardeşlik demektir. İşte bizi bu duygu ve düşünce bir araya getirdi. Bu güzel tablonun oluşmasını sağlayan ve bu programda emeği geçen başta dernek yönetimimize ve aile temsilcilerimize sonsuz teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.
Program yapılan duanın ardından yenilen iftar yemeği ile sona erdi.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat