SON DAKİKA

"Vatan İçin Ödenmesi Gereken Bütün Bedelleri Peşinen Ödedik!"

Bu haber 15 Haziran 2017 - 12:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’ün Genç İlçesi kırsalında operasyon yürüten güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada yaralanan ve kaldırıldığı Bingöl Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan P.Uzm.Çv.Abdullah Büyüksoy düzenlenen resmi törenle memleketine uğurlandı.
Bingöl Havalimanında gerçekleşen tören, şehidin naaşının katafalka konulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden törende, şehidin özgeçmişi okundu.
Törende konuşma yapan Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger “Bir hafta içinde üçüncü şehidimizi memleketine uğurluyoruz. Üçüncü şehit törenimizi idrak ediyoruz. Acımız tarifsiz, acımız katlanarak artıyor ciğerimiz yanıyor. Her düşen şehit analarımızı ağlatıyor, bizi ağlatıyor, vatanımızı milletimizi kederler içinde bırakıyor. Her zaman söylediğim şeyi bir kere daha tekrar etmek istiyorum, biz bu vatan için ödenmesi gereken bütün bedelleri peşinen ödedik. Ödemeye kesin karar vermişiz. Bu vatan için, bu toprak için, bu bayrak için, bu millet için, bu mukaddesat için ne ödenmesi gerekiyorsa peşinen ödemiş bir milletiz. Siz zannediyor musunuz ki, şehit sayımız arttıkça bizi yıldıracaksınız. Bizi bu vatandan, bu topraklardan bu istikbalden bu mukaddesattan vazgeçireceksiniz. Sadece bizim ödediğimiz bedel bu mukaddesata, bu vatana bu istikbale bu bayrağa verdiğimiz kıymeti değeri arttıracak ve vazgeçilmezliğini bir kere daha perçinlemiş olacak. Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin. Allah mekânlarını cennet eylesin. Bizleri şefaatine nail eylesin. Vatanımızı, milletimizi ilelebet hür, bağımsız ve huzur içinde yaşatsın. Bunun olması için bunun gerçekleşmesi için ne gerekiyorsa milyonlarca insan buna hazır bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın bu teröristlerin de bu kahpelerin de bu vatan hainlerinin de bunların arkasında her kim varsa onların da bilmesini bir kere daha her seferinde haykırıyoruz tüm dünyaya. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın” dedi.
İl Müftüsü Mecit Can tarafından okunan duanın ardından şehidiin naaşı, son yolculuğu için Ankara ili Sincan ilçesine uğurlandı.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat