SON DAKİKA

Şehit Olan Askerin Cenazesi Memleketine Gönderildi

Bu haber 12 Haziran 2017 - 12:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’ün Genç İlçesi Kırsalında gerçekleştirilen operasyon kapsamında çıkan çatışma sonucu şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Ufuk Demirkıran için resmi tören düzenlendi.
Bingöl Havalimanında gerçekleşen tören, şehidin naaşının katafalka konulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden törende, şehidin özgeçmişi okundu.
Törende bir konuşma yapan Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger; “Vatanımıza kast eden kahpeler, bize ne mübarek günlerin hazzını yaşatıyorlar ne bu mübarek günleri huzur ve esenlik içinde idrak etmemize müsaade ediyorlar. Bir ramazan gününde kardeşimizi şehit ettiler. Allah’tan diliyoruz bu son olsun. Bu memleketimizin huzura, esenliğe çıkmasının başlangıcı olsun. İnşallah bundan sonra bu tarz törenler yapmayalım. Her seferinde bunu diliyoruz. Bu kutsal günde, ramazan ayında memleketimiz hakiki manada bir bayram idrak eder ve bir daha bu bölgede bu coğrafyada kan akmaz. Bu coğrafyada kardeşliğin mayasını çalanlardan Yunus Emre’nin sözleriyle belki hüznümüzü ifade edecek olursak ‘Bu dünyada bir nesneye yanar içim göynür özüm / Yiğit iken ölenlere gök ekini biçmiş gibi’ diyor. Ufuk kardeşimiz de çok genç yaşta bu vatan, bayrak, millet ve mukaddesat için toprağa düştü. Allah cümle şehitlerimize rahmet etsin.” dedi.
Törenin ardından şehidin naaşı defnedilmek üzere, dualarla memleketi Aydın’a uğurlandı.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat