SON DAKİKA

Vali Köşger'den Yıl Sonu ve LYS Mesajı

Bu haber 10 Haziran 2017 - 1:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, 2016 – 2017 Eğitim Öğretim Yılı Yılsonu ve LYS Sınavı Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı.
Vali Köşger mesajında Öğrenci, öğretmen, yönetici, veli ve eğitim personellerinin büyük emek sarf ettiği bir Eğitim-Öğretim yılının daha sonuna gelindiğini anımsatarak şu açıklamalarda bulundu:
Çok önemli bir mesleği icra eden Sevgili Öğretmenler;
Sevgiden aldığınız güç ile öğrencilere kimi zaman bir anne, kimi zaman bir baba ve her zaman en zifiri karanlıkları bile aydınlatan öncüler oldunuz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın iyi eğitilmeleri ve tam donanımlı bireyler haline gelebilmeleri için sabır, hoşgörü ve özveri ile çalıştınız. İlim öğretmenin kutsal sayıldığı gelenek ve göreneklerimizde, öğrencilerinize ilim öğrenmede önderlik ettiniz bu vesileyle hepinizi tebrik ediyor, gösterdiğiniz sabır ve fedakârlıktan dolayı sizlere teşekkür ediyorum.
Sevgili Veliler;
Çocuklarımızın karnelerinde almış olduğu notlar ne olursa olsun, onlar bizim için ayrı birer değerdir. Onlar geleceğimizin teminatıdır. Şartlar ne olursa olsun çocuklarımızı eğitimden, öğretimden, okumaktan ve bilgiden asla uzaklaştırmamalıyız. Notları iyi de olsa, kötü de olsa çocuğumuza karşı sevgimizin buna bağlı olmadığını davranışlarımızla belli etmeliyiz. Karne sonucu ne olursa olsun, bugün olduğu gibi çocuklarımızdan sevgimizi, desteğimizi esirgememeliyiz.
Geleceğimizin teminatı sevgili öğrenciler,
Bir eğitim-öğretim yılının daha sona erdiği ve yaz tatilinin başladığı şu günlerde, dönemin yorgunluğunu üzerinizden atmak, eğlenmek, sevdiğiniz aktivite ve etkinliklerde bulunmak en doğal hakkınız. Ancak yaklaşık 3 ay sürecek olan yaz tatilinizde kitap okumayı ve ders tekrarı yapmayı da unutmamalısınız.
Bu hafta sonu ve önümüzdeki hafta sonunda gençlerimizin geleceği için önem arz eden Lisans Yerleştirme Sınav’larının (LYS) ilimizde huzur ve güven ortamında geçmesi için ilgili kurum ve kuruluşlarca gerekli tedbirler alınmıştır.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmen ve öğrencilerimize aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir tatil süreci geçirmelerini temenni ediyor, LYS’ ye girecek tüm gençlerimize başarılar diliyorum.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat