SON DAKİKA

Ramazan'da İşyeri Denetimleri Sıklaştırıldı

Bu haber 10 Haziran 2017 - 1:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bereketli Ramazan ayının başlaması ile birlikte gıda tüketimine yönelik hareketlilik Bingöl’de de gözle görünür oranda arttı. Bu durumu dikkate alan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, tüketicilerin herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için rutin denetimlerini sıklaştırdı. Denetimler Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi’nde görevli gıda kontrolörleri tarafından yapılıyor.
2017 yılı içeresinde idrak edeceğimiz Ramazan ayında her hangi bir sıkıntı yaşanmaması için rutin denetimlerin yanında Bingöl Belediye Başkanlığı Zabıta ekipleri ile ortaklaşa gerçekleştirilen denetimler de sokak ve cadde üzerinde izinsiz ve kayıtsız satış yapan çiğköfteci, ciğerci, kebapçı ve çaycılara Bingöl Belediye Başkanlığı Zabıta ekipleri tarafından ihtar tutanakları tutularak süre verilmiş verilen sürenin sonunda sokak tezgahlarını kaldırmayanlar hakkında cezai işlem yapılacağı duyurulmuştur.
Ramazan ayında gündüz yapılan denetimlere ilaveten gece denetimlerinin de sıklaştırıldığını açıklayan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Yıldırım, “5996 sayılı yasa ile tarladan sofraya gıda maddesinin geçtiği tüm aşamalar ve en son satışı dahil, sağlık ve hijyen ve mevzuat açısından denetimi İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına verilmiştir. İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü olarak, bir yıl içerisinde yaptığımız 2000 adete yakın işyeri denetimimizden yoğun bir kısmını halkımızın sorunsuz bir Ramazan ayı geçirmeleri ve gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilmeleri için bu mübarek ayda gerçekleştirmekteyiz. Ramazan ayında özellikle fırınlar, unlu mamulleri, pastacılık ürünleri, et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri gibi sektörlerde hizmet veren iş yerlerinde sirkülasyon artmaktadır, halkın sağlığının korunması ve güvenilir gıdaya ulaşmalarının sağlanması amacıyla bu sektörlerde yapılan denetimler artarak devam edecektir. Vatandaşlarımız gıdaya ilişkin her türlü şikâyetlerini Alo 174 gıda hattına bildirebilirler. Gönüllü gıda denetmeni olarak denetim ekiplerimize her vatandaşın katkı sağlamasını temenni ediyoruz. Ramazan ayı bereketin eksilmediği, hoşgörü ve muhabbetin arttığı, birliğin ve dayanışmanın doruğa çıktığı, bu vesile ile rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı bu mübarek ayın tüm halkımıza hayırlı olması dilerim” şeklinde konuştu.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat