SON DAKİKA

Yeni Açılan Bölüm ve Programlara Öğrenci Alınacak

Bu haber 07 Haziran 2017 - 19:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Üniversitesinde açılan yeni bölüm ve programlara öğrenci alınacak.
Bingöl Üniversitesinden yapılan açıklamada, 2017-2018 eğitim-öğretim yılında üniversitenin bazı yeni bölümlerine ve yeni programlarına öğrenci alınması kararının Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylandığı belirtildi.
Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“2017-2018 yılında üniversitemizin bazı yeni bölümlerine ve yeni programlarına öğrenci alınması kararı YÖK tarafından onaylandı. Buna göre 2017-2018 akademik yılında üniversitemizin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) ile Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü’ne lisans düzeyinde ilk kez öğrenci alınacak. BESYO’nun üç bölümüne 260 öğrenci kontenjanı verilirken, coğrafya bölümüne ise 50 öğrenci kontenjanı verildi. Ayrıca YÖK tarafından üniversitemizin ön lisans düzeyinde beş programına da ilk kez öğrenci alınması onaylandı.
Fen Edebiyat Fakültesi, Coğrafya Bölümü’ne 50 Öğrenci Alınacak
2017-2018 akademik yılında ilk kez lisans düzeyinde öğrenci alımına başlayacak olan Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü’ne YÖK tarafından 50 kişilik öğrenci kontenjanı verildi.

2017-2018 akademik yılında ilk kez öğrenci alınacak ön lisans programları

2017-2018 akademik yılında üniversitemizde ilk kez öğrenci alınacak ön lisans programları şu şekilde belirlendi: Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Finans Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Maliye Programı’nın ikinci öğretimine 40, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü Optisyenlik Programı’na 30, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Alternatif Enerji Kaynakları ve Teknolojisi Programı’na 30, Genç MYO Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı’na 60, Genç MYO Ormancılık Bölümü Ormancılık ve Orman Ürünleri Programı’na 40 öğrenci alınacak.
Ayrıca daha önce Teknik Bilimler MYO’da açılan ve talep olmaması nedeniyle kapanan Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü Arıcılık Programı’na 30, Genç MYO bünyesinde açılıp yine talep olmadığı için kapanan Organik Tarım Programı’na da 30 öğrenci alınacak. Her iki bölüm ve program üniversitemizin “Tarım-Havza Bazlı Bölgesel Kalkınma” programı bağlamında gelecek vadeden bölümler arasında gösteriliyor.”

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat