SON DAKİKA

SYDV'den 1020 Öğrenciye Yardım

Bu haber 06 Haziran 2017 - 19:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Valiliği Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı, ihtiyaç sahibi öğrencisi bulunan 400 haneye Kitaplıklı Çalışma Masası, Çalışma Sandalyesi ve Kitap Seti Hediye etti.
Bingöl SYDV tarafından yürütülen proje kapsamında, ihtiyaç sahibi öğrencisi bulunan ve imkânları yetersiz olan 400 haneye, kitaplıklı çalışma masası, çalışma sandalyesi ve 51 kitaptan oluşan kitap seti hediye edildi. Projeden, 272’si il merkezi, 128’i ise 43 farklı köyde ikamet etmekte olan 400 hanede yaşayan, 233 lise, 561 ortaokul,226 İlkokul öğrencisi olmak üzere toplam 1020 öğrenci yararlandırıldı. Muhtaç öğrencilere hediye edilen kitap setlerinde yer alan 51 kitap İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce ülke genelinde halk kütüphanelerinde en çok okunan çocuk yayınları arasından seçildi.
Projenin toplam maliyeti (KDV dâhil) 397.747 TL olan projede kitaplıklı çalışma masası yapılan protokol çerçevesinde Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde yaptırıldı. Vali Yavuz Selim KÖŞGER’in katılımıyla Bingöl Mesleki ve Anadolu Lisesinde startı verilen projeyle öğrencilere çalışma masası, çalışma sandalyesi ve 51 kitaptan oluşan kitap seti hediye etti.
Burada gazetecilere açıklamada bulunan Vali Köşger, evinde ders çalışma imkânı olmayan Bin 20 öğrenciye destek verileceğini belirterek, “Evinde çalışma masası olmayan, kütüphanesi olmayan öğrencilerimizi tespit ederek, onlara sandalyesiyle birlikte çalışma masası, kütüphane ve 51 kitap hediye ediyoruz. Bingöl merkez ve köylerdeki Bin 20 öğrencimize bu destek sağlanacak” dedi.
Bingöl’ün eğitim alanında elde ettiği başarıyla Türkiye ortalamasının üzerine çıktığını kaydeden Vali Köşger, “Bu başarının sürdürülmesi lazım. Bu başarı bir seferde elde edilmiyor. Uzun yıllardır emek veriliyor, eğitim altyapı, fiziki altyapının oluşturulması ve okulların yenilenmesi için epeyce bir çalışma yürütüldü. Bingöl’deki okullarımız, fiziki altyapısı itibariyle Ankara’nın bir semtindeki veya bir ilçesindeki birçok okuldan daha iyi durumdadır. Okullarımız fiziki mekânın kalitesi itibariyle Türkiye ortalamasının oldukça üzerinde. Derslik başına düşen öğrenci sayısı itibariyle Türkiye ortalamasının altındayız, öğrenci başına öğretmen sayısı itibariyle Türkiye ortalamasının üzerindeyiz. Dolayısıyla bu altyapı oluşturuldu ve bunun meyvelerini almaya başladık. Bu sene ilk defa Türkiye’de hem de sadece Bingöl’den bir öğrencimiz Türkiye birincisi oldu üniversite sınavında. TEOG’da da 51 öğrencimiz sınavda ful yaptı. Bu başarıyı devam ettirmek için tatile giderken öğrencilerimize 51 kitaptan oluşan kitap seti ile çalışma ortamı malzemelerini hediye ediyoruz. 30 kitabı ilk bitiren öğrencilerimize de hediyeler vereceğiz” şeklinde konuştu.
Programa Vali Yavuz Selim Köşger’in yanı sıra Vali Yardımcısı Tunahan Çil, Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Sosyal Yardımlaşma Müdürü Metin Atılgan, öğretmenler ve öğrenci velileri katıldı.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat