SON DAKİKA

Kentsel Dönüşüm Masaya Yatırıldı

Bu haber 05 Haziran 2017 - 18:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Genç Belediyesi, imardaki daralma ve çarpık yapılaşmanın önlenmesi için acil eylem planına dâhil ettiği kentsel dönüşümü hayata geçirmek için kentsel dönüşüm planlanan alanda ikamet eden hak sahipleri ile görüştü.
İmardaki daralma ve çarpık yapılaşmayı önleme adına revize edilen imar planının modern kentleşme ve hizmet sunumu baz alınarak ilçe genelindeki iskan vasfını yitirmiş alanlarda ‘ilk etap kentsel dönüşüm’ için Genç Belediyesi düğmeye bastı. Şehit Hakan Akdere Kültür Merkezi konferans salonunda hak sahipleri ile bir araya gelen Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan ile belediye imar mühendisleri yapılacak proje hakkında hak sahiplerini bilgilendirdi. Belediye imar mühendisleri tarafından oluşturulan projede, üç farklı metrekare alana sahip 400 üzeri dairenin site şeklinde inşa edilmesi planlandığı belirtildi.
Toplantıda bir konuşma yapan Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan, bahse konu alanlarda vatandaşa kaliteli ve sağlıklı hizmet veremeyişlerinin çarpık yapılaşma ve eksik alt yapılı düzenden kaynakladığını belirterek, bunun için acil eylem planına kentsel dönüşümü dâhil ettiklerini söyledi.
Başkan Topraktan konuşmasında, “Şuan Genç’in 9-10 bölgesinde bin, bin 500 civarında afet konutları var. Yenişehir Mahallesi’ndeki 320 Afet konutları dışında diğerleri hemen hepsi dökülmüş, işlev göremez olmuşlar. Çok eski olmamasına rağmen çoğunun yolu yok, kanalizasyonu yok, yani Allah’a emanet yerlerdir. Bundan dolayı vatandaşımız bas bas bağırıyor biz de vatandaş değimliyiz? Niye bize sahip çıkmıyorsunuz? deniliyor. Bizde diyoruz sizlerde bizim vatandaşımız, kardeşimizsiniz ama zamanında bunları yapanlar size bu haksızlığı yapmışlar. Bizde bunu düzeltmek için kolları sıvadık, kentsel dönüşümü başlattık. Size kaliteli ve sağlıklı hizmet veremeyişimizin nedeni de bu çarpık yapılaşma ve eksik alt yapılı düzenden dolayıdır. İşte bu kentsel dönüşümlerin, bu projelerin amacı bu pisliklerin önüne geçmek için iyi bir fırsattır, bunu değerlendireceğiz inşallah. Şuan birinci aşama da yapacağımız proje 400 küsur daire site türüdür. Bunların üst ve alt yapısı sorunsuz olacak. Güvenliği sorunsuz olacak. Yani adeta mini bir kent olarak planladık. İnşallah tökezlemeyiz bu haliyle gerçekleştiririz. Hedefimiz yapacağımız bu proje ilçemize bir örnek olsun. Gelecek zamanda da adından söz etsin. Başlattığımız bu dönüşüm ile vatandaşlarımızın bize destek olmasını istiyor ve bekliyoruz. Biraz fedakârlık yapsınlar Genç’in güzelliği için bir mücadele versinler. Veya çaba sarf edenlere destek olsunlar” dedi.
Belediyenin hak sahipleri tarafında olmasını istediğini söyleyen Emrullah Kılıç adlı vatandaş ise “Arsamız konum itibari ile çok iyi bir yerde. Şehir merkezinden uzak olan ve zeminin kumlak olduğu yerlerde yapımına devam eden arsalarda dönüme 1 milyon TL üzerinden değer biçilirken, ilçe merkezinde bulunan arsamıza düşük fiyat biçmesini doğru bulmuyoruz. Şunu söylüyoruz, piyasada Yap-Sat yapan mütaaitler yüzde kaça çalışıyorsa bize de aynısını yapsınlar” ifadelerini kullandı.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat