SON DAKİKA

Hırsızlar Bu Sefer Çuvalladı!

Bu haber 05 Haziran 2017 - 13:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Solhan’da bir iş yerine alış veriş yapıyor görüntüsü vererek işletme çalışanlarını oyalayıp aldıkları giyim malzemeleri ile Solhan’dan çıkan kişiler, işletme sahibinin dikkati ve çabası sonucu Muş’un Yaygın beldesinde yakalandılar. Solhan’da mahkemeye çıkarılan kişilerin tutuklanarak Cezaevine gönderildikleri öğrenildi.
Olay, 30 Mayıs 2017 günü Solhan Yeni Mahalle Şehit Mehmet Türksever bulvarında bulunan Pekar Giyim isimli işletmede meydana geldi.
Edinilen bilgiye göre, İşletme sahibi Fuat Pekar, 63 B 8834 plakalı araç içinde bulunan bayanların işletmeye alış veriş maksatlı girdiklerini ve şahısların işyeri çalışanlarını oyalayarak alış veriş yapmadan çıkmaları üzerinde şüphelendiğini ve akabinde iş yeri güvenlik kamerasını incelediğini ifade etti.
Güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen işletme sahibi Pekar, şüphelendikleri bayanların el çabukluğu ile konfeksiyon malzemelerini elbiselerinin içine koyarak çıktıklarını tespit etmesi üzerine şüpheli bayanları takip etmek için yola çıktı. Muş iline bağlı Yaygın Beldesi’ne kadar şüphelileri takip eden Pekar, burada jandarma ekiplerine haber vererek şahısları yakalattı. Yaygın’da Jandarma ekipleri tarafından yakalanan V.A. (30), D.G. (53), S.G. (31) ve M.G. (44) şahıslar ve ele geçirilen giyim eşyalarının Solhan İlçe Emniyet Müdürlüğü Polis Merkezi’ne teslim edildikleri öğrenildi.
Cumhuriyet savcısının talimatı ile gözaltına alınan şüpheli şahısların 31 Mayıs 2017 günü mahkemeye çıkarıldıkları ve mahkemece tutuklanarak Bingöl M Tipi Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumuna gönderildikleri öğrenildi.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat