SON DAKİKA

Yılmaz Muş'ta İftar Programına Katıldı: "Bu Ay İlim Ayı"

Bu haber 04 Haziran 2017 - 17:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Muş’ta düzenlenen bir iftar programına katılan Kalkınma Eski Bakanı ve AK Parti Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Ramazan ayının ilim ve kardeşlik ayı olduğuna dikkat çekti.
Kalkınma Eski Bakanı ve AK Parti Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Muş Belediye Başkanlığı koordinesinde Laleli Sanayici ve İşadamları Derneği´nin (LASİAD) Muş’ta düzenlediği iftar programına katıldı.
Burada bir konuşma yapan Yılmaz, Ramazan ayının ilim ve kardeşlik ayı olduğuna dikkat çekti. Muş Belediye Başkanlığı koordinesinde Laleli Sanayici ve İşadamları Derneği (LASİAD) Yönetim Kurulu, Muş’ta iftar programı düzenleyerek yüzlerce Muşluyu bir araya getirdi. Atatürk Çocuk Parkında gerçekleşen iftar programına Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, Vali Seddar Yavuz, Kalkınma Eski Bakanı ve AK Parti Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, LASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca, LASİAD üyeleri, STK ve siyasi parti temsilcileri, basın mensupları ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Konuşmalardan önce okunan Kur´an-i Kerim ile başlayan programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. İftar yemeğinden önce LASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca bir açılış konuşması yaptı. Eyyüpkoca, gelecek yıl tekrar Muş’ta iftar programı gerçekleştirmeyi düşündüklerini ve Muş’ta bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Eyyüpkoca, ayrıca programa katılan hemşerilerine teşekkür etti.
Programda bir konuşma yapan Kalkınma Eski Bakanı ve AK Parti Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ise, konuşmasında birlik mesajı vererek, , Şırnak ve Diyarbakır´da şehit olan askerlerin ailelerine sabır diledi. Ramazan ayının Müslümanlar için büyük bir ayrıcalık olduğunu ve bu bereketli ayı hep birlikte en güzel şekilde idrak etmeyi temenni eden Yılmaz, bu ayın ilim kaynaşma ve kardeşlik ayı olduğunu söyleyerek konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ramazanın güzelliği bu tür etkinliklerde ama maalesef dün acı bir haber aldık. Diyarbakır Lice´de, terörle mücadele ederken şehit düşen askerlerimiz, yine Şırnak´ta elim bir helikopter kazasıyla şehit düşen askerlerimize Cenab-ı Allah´tan rahmet diliyorum. Aileleri başta olmak üzere bütün milletimizin başı sağ olsun. Ramazan paylaştıkça güzel, birbirimizle gönüllerimizi açtıkça güzel, birliğimizi, beraberliğimizi pekiştirdikçe, kardeşliğimizi pekiştirdikçe güzel. Bu mübarek ayı bize lütfeden Cenab-ı Allah, aslında Müslümanlara çok büyük bir ayrıcalık vermiş durumda. Bu güzel ayı hep birlikte en güzel şekilde idrak etmenizi temenni ediyorum. Özellikle Kuran ayı olan Ramazan´da, ilme, Kuran´a daha fazla eğilmeyi temenni ediyorum. Kuran-ı Kerim´i kendisine indiği Peygamberliği aldığı bu ayda Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa´yı daha fazla tanımaya, daha fazla anlamaya vesile olmasını temenni ediyorum. Bu ay ilim ayı, kaynaşma, kardeşlik ayı. Doğusuyla batısıyla, kuzeyi güneyiyle, bütün ülkemizin, bütün milletimizin kardeşliğine, kaynaşmasına, birliğine vesile olmasını diliyorum.”
TEOG Birincilerine Ödül Verildi
Geçen yıl ablası Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında Türkiye birincisi olan bu senede çobanlık yaparak kendisi TEOG sınavında da Türkiye birincisi olan Eda Beytaş ile patlayıcı tespiti yapan Drone icat eden 2071 Melikşah Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Mert Delibalta´ya ödülleri verildi. Öğrencilere ödüllerini takdim eden Yılmaz, fırsat eşitliği sağlandığında her yerden başarılı öğrenci çıkabileceğini söyleyerek, “Demek ki, fırsat eşitliği sağlanınca, okullar yapılınca, öğretmenler gelince, huzur ortamı tesis edilince başarı kendiliğinden geliyor. Bu başarı, aynı zamanda bölgenin başarısı. Bugün Bingöl´de Ayşe kardeşimize ödül takdim ettik. Özellikle kız çocuklarımız birinci oluyor. Demek ki, kızlarımız daha azimli ve disiplinli çalışıyorlar. Erkek çocuklarımıza örnek olmasını diliyorum. Bunun yanı sıra Mert Delibalta kardeşimiz de, bir Drone icat ederek mucit olduğunu gösterdi. Patlayıcıları keşfeden bir araç geliştirdi. Türkiye´nin geleceği de Mert gibi çocuklarımızda. Yenilik yapan, teknoloji üreten, katma değeri yüksek bir ekonomiyi bu gençlerimizle kuracağız inşallah. 2023, 2035, 2053 ve 2071´i Mertlerle, onların icatları, geliştireceği ürünlerle inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Yapılan konuşmaların ardından Muş’ta gerçekleştirilen iftar programı anısına misafirlere çeşitli hediyeler verildi. Program yapılan dua ile son buldu.
Kaynak: Muş Ovası Gazetesi

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat