SON DAKİKA

Valilik Çaytepe'de Yaşanan Su Sorunu Hakkında Açıklama Yaptı

Bu haber 02 Haziran 2017 - 22:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Valiliği Çaytepe’de yaşanan su sorunu dolayısıyla basına yansıyan haberler sonrası yazılı bir açıklama yaptı.
Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Bazı yerel haber sitelerinde “Çaytepe Köyünde Su Sorunu” konulu çıkan haberle ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.
İlimiz Genç İlçesi Çaytepe Köyü içme suyu sorunu ile alakalı 15 gün önce İl Özel İdaremize başvuruda bulunulmuş, teknik heyetimiz inceleme yapmak üzere ivedilikle iş mahalline gitmiştir.
Çaytepe Köyü İçme Suyu Tesisi, 2011-2012 yılında Mülga Çaytepe Belediyesi ve İller Bankası Bölge Müdürlüğünce ihale edilerek tesis yapımı tamamlanmıştır. Yaklaşık 5 yıldır faaliyette olan tesis, vatandaşların su kaynağındaki çalışmaları esnasında 15 kilometrelik isale hattı çalışamaz duruma gelmiştir.
Konu ile alakalı teknik heyetimiz tarafından köydeki vatandaşlarımızla beraber mesai gözetmeden yerinde fiili çalışmalar yapılmış, ancak söz konusu isale hattında ciddi proje hataları olduğundan tesis faal hale getirilememiştir. Buna istinaden kısa sürede kaptaj ve isale hattı ile ilgili tadilat projesi hazırlanarak ihale aşamasına getirilmiştir.
Daha önce Mülga Çaytepe Belediyesi tarafından köy içinde açılan ancak devreye alınmayan sondaj kuyusunda kullanılabilir olduğu belgelendirilmiş nitelikte su temin edilmeye başlanmış, aynı zamanda Genç Belediyesi tarafından her gün itfaiye yardımı ile söz konusu köyümüze içme suyu ulaştırılmaktadır.
İşin takibi seri şekilde yapılmakta olup en kısa sürede sorun giderilecektir.
Kamuoyuna duyurulur.”

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat