SON DAKİKA

Bingöl'de "Lider Çocuk Tarım Kampı" Yapıldı

Bu haber 01 Haziran 2017 - 0:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’de “Lider Çocuk Tarım Kampı” kapsamında, 25 öğrenci 3 gün boyunca çeşitli etkinlikler ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık konusunda bilgilendirildi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2017 yılında “Lider Çocuk Tarım Kampı” adı altında, İlköğretim 4. Sınıf öğrencilerine doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tabiatla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenliği hakkında bilgi vermek amacıyla kamp etkinliği gerçekleştirildi.
Bakanlığın faaliyetleri kapsamında, 22 Mayıs – 24 Mayıs 2017 tarihleri arasında Bingöl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Bingöl Merkez Serkan Akyaz İlkokulu 4. Sınıf Öğrencilerinden 25 öğrencinin katılımıyla “Lider Çocuk Tarım Kampı” etkinliğinin gerçekleştirildiği öğrenildi.
Kampın birinci günü Bingöl İli Solhan İlçesinde bulunan yüzen Adalar gezilerek, Yüzen Adalar hakkında öğrencilere kısa bilgiler verilip, Bingöl İli Solhan ilçesinde bulunan süt işletme tesisi ve su dolum fabrikaları gezilerek bu işletmelerin faaliyetleri hakkında öğrenciler bilgilendirilirken, Kamp’ın ikinci günü Bingöl İli merkezi ılıcalar beldesinde bulunan Jeotermal tesisler gezilerek jeotermal kaynaklar hakkında öğrenciler bilgilendirilerek, Bingöl Merkeze bağlı Çobantaşı köyünde bulunan Doğan Koç’a ait Damızlık ve Süt Sığırcılığı işletmesi gezilerek DAP projesi hakkında öğrencilerin bilgilendirildiği öğrenildi.
Kampın üçüncü günü ise Bingöl Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Tunç Bakliyat, Serpa Yufka Fabrikası, İclal Gıda Fabrikası, Probin Reçel Üretim Fabrikası ve Tijda Pekmez Fabrikaları gezilerek, Fabrikaların faaliyetleri hakkında öğrenciler bilgilendirildi.
Kamp sonunda öğrencilere çeşitli hediyeler verilerek, benzer etkinliklerin her yıl devam edeceği vurgulandı.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat