SON DAKİKA

Sıcak Aş Yerine Nakdi Yardım

Bu haber 31 Mayıs 2017 - 20:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Solhan’da yardıma muhtaç ailelere Ramazan ayında verilen iftar yemeği, bu yıl yemek ihalesinde yaşanan sorundan dolayı gerçekleştirilemedi. Bunun yerine ailelere nakdi yarım yapılacağı açıklandı.
Solhan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından geçen yıl Ramazan ayında da uygulanan ‘Evinde Yemek Yapamayacak Durumda Olanlara Sıcak Aş’ programı kapsamında bu yıl da yemek alım ihalesi yapıldı. Yapılan ihalede meydana gelen sıkıntılardan dolayı ihalenin iptal edildiği ve vatandaşların mağdur olmaması için ise nakdi yardımların yapılacağı belirtildi.
Konuya ilişkin Solhan Kaymakamlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Solhan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca evinde yemek yapamayacak derecede yaşlı, engelli ve ihtiyaç sahibi hanelere Ramazan ayı boyunca yemek yardımı yapmak üzere 12.05.2017 günü mal ve hizmet alımı için ihale yapılmıştır. Yapılan Mal ve hizmet alım ihalesine Bingöl ilinde faaliyet gösteren Beyaza Yemek Gıda Temizlik İnş. Tic. San. Ltd. Şti. ile Solhan ilçesinde faaliyet gösteren Atılım Gıda Tekstil İnş. Tic. San. Ltd. Şti. olmak üzere 2 firma katılmış ve ekonomik olarak en uygun teklif Beyaza Yemek Gıda Temizlik İnş. Tic. San. Ltd. Şti. firması tarafından vermiştir. Ancak, Atılım Gıda Tekstil İnş. Tic. San. Ltd. Şti.’nce ihalenin onaylanması halinde, ihale sürecinin yetersizliğini gerekçe göstermek suretiyle ihaleye itiraz edeceğini sözlü olarak kuruma bildirmiştir. Kamu İhale Kanununa bağlı olarak alım yapan Solhan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı zaman yetersizliği nedeniyle ihtiyaç sahiplerine yemek yardımı yapamamaktadır. İhtiyaç sahibi hanelere yemek yerine nakdi yardım yapılacaktır. Hiçbir vatandaşımız mağdur edilmeyecektir. Kamuoyuna duyurulur.”

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat