SON DAKİKA

Üniversitede Yeni Açılan Bölümlere 510 Kontenjan

Bu haber 29 Mayıs 2017 - 21:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Üniversitesinde, başta BESYO olmak üzere, yeni açılan Bölümlere 510 Öğrenci Kontenjanı Verildi. Bu durumda Bingöl’de fazladan 510 öğrenci daha üniversite okumuş olacak.
BESYO’ya 260 Öğrenci Kontenjanı Verildi
Bingöl Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na YÖK tarafından 260 kişilik öğrenci kontenjanı verildi. Bünyesinde; Antrenörlük Eğitimi, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü, Spor Yöneticiliği Bölümü olmak üzere toplam üç bölüm bulunan BESYO, 2017—2018 Akademik yılında öğrenci alacak.
Antrenörlük Eğitimi Bölümü’ne normal öğretime 50, ikinci öğretime 50 olmak üzere toplam 100 öğrenci kontenjanı, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü’ne 60 öğrenci kontenjanı, Spor Yöneticiliği Bölümü’ne 50’si normal öğretime, 50’si de ikinci öğretime olmak üzere 100 öğrenci kontenjanı ayrılırken; toplamda BESYO’ya 260 öğrenci kontenjanı verildi.
Fen Edebiyat Fakültesi, Coğrafya Bölümüne 50 kişilik Öğrenci Kontenjanı Verildi.
Fen –Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü’ne YÖK tarafından 50 kişilik öğrenci kontenjanı verildi. Coğrafya bölümüne de 2017-2018 akademik yılında öğrenci alınacak.
2017-2018 Akademik Yılında Öğrenci Alınacak Diğer Bölümler
Bingöl Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Finans Bankacılık ve Sigortacılık bölümü Maliye Programı’nın ikinci öğretimine 40, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü Optisyenlik Programı’na 30, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Alternatif Enerjisi Kaynakları ve Teknolojisi Programı’na 30, Genç MYO Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Bölümü’ne 60, Genç MYO Ormancılık ve Orman Ürünleri bölümüne 40 kişilik öğrenci kontenjanı verildi.
10. Doktora Programı ‘Fizik Anabilim Dalı’nda Açıldı.
Bingöl Üniversitesi bünyesinde bulunan Sosyal Bilimler Enstitüsü, Yaşayan Diller Enstitüsü ve Fen Bilimleri Enstitüsü’nde devam eden dokuz doktora programına ‘Fizik Doktora’ programının da eklenmesiyle beraber toplam 10. doktora programı açılmış oldu. Fen Bilimleri Enstitüsü’nde; biyoloji, makine mühendisliği, kimya, zootekni, tarla bitkileri ve fizik doktora programları bulunuyor.
Fizik doktora programına 2017-2018 akademik yılında öğrenci alınmasıyla birlikte Fen Bilimleri Enstitüsü’nün 5 anabilim dalında doktora öğreniminin devam edeceği öğrenildi.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat