SON DAKİKA

Tema Vakfı Gönüllüleri Solhan'da Fidan Dikti

Bu haber 29 Mayıs 2017 - 20:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Solhan’da ilkokul öğrencileri; TEMA Vakfı aracılığıyla fidan dikip, çeşitli eğitim etkinliklerine katıldılar. Öğrencilere erozyon, su ve toprak eğitimi veren TEMA gönüllüleri, yamaç alanlar ve okul bahçelerinde vakfın gönüllü öğrencileriyle birlikte fidan dikti.
TEMA Vakfı Bingöl temsilciliği üyeleri, Solhan’da ilkokul öğrencileri ile ilçeye bağlı Asmakaya köyü ilköğretim okulu öğrencilerini ziyaret etti. Öğrencilere erozyon, su ve toprak eğitimi veren TEMA gönüllüleri, yamaç alanlar ve okul bahçelerinde vakfın gönüllü öğrencileriyle birlikte fidan dikti. Vakfın temsilcisi Cuma Karaarslan ve gönüllülerin katıldığı programda öğrenciler, kitap okuma ve eğlence ile gün boyu etkinlik yaptı.
Yapılan etkinlikler hakkında bilgi veren TEMA Vakfı Bingöl Temsilcisi Cuma Karaarslan, “Uzak köylere giderek burada yaşayan çocuklarımızın bir günde olsa hayatlarına bir tat ve sevgi kattık. Bu alanların uzaklığı dolayısı çok giden gelen olmayışı nedeni ile yapılan her etkinliğin ayrı bir değeri ve hazzını yaşıyoruz. Gönüllülerimiz ile uzun bir yoldan sonra eğitim ağaçlandırma ve kitap desteği ile çocuklarımıza değişik bir gün yaşatmış olduk. Birlikte kendi okul bahçelerine ağaç dikmeleri ve koruma bilinci kazanmalarına katkı sunduk. Solhan Asmakaya Köyü’nde 18 öğrencimiz ile 18 sedir ağacı diktik. Kitap hediyesi ile ağaç ve kitap kardeşliği için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
Kaynak: Solhanın Sesi Gazetesi

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat