beylikdüzü escort bayan

SON DAKİKA

HDP’nin MYK’sında İki Bingöllü Yer Aldı

Bu haber 29 Mayıs 2017 - 19:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Zorunlu kongreden sonra eş genel başkan Serpil Kemalbay başkanlığında toplanan HDP PM’si, yeni Merkez Yürütme Kurulu’nu belirledi. Yeni MYK’da iki Bingöllü yer aldı.
HDP olağanüstü kongreden sonra ilk Parti Meclisi toplantısını, yeni eş genel başkan Serpil Kemalbay başkanlığında yaptı. Toplantıda özelikle siyasi gelişmeler ele alınarak değerlendirildi. Türkiye’de yaşanan gelişmeler, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş başta olmak üzere tutuklu seçilmişlerin durumu, hükümetin yürüttüğü politikalar ile toplumsal muhalefete yönelik saldırılar ele alındı. Ortadoğu’daki gelişmelerin de değerlendirildiği PM toplantısında, HDP bütün bu saldırılara karşı somut bir örgütlenme planlamasına gidilmesini de kararlaştırdı.
PM toplantısında, yeni Merkez Yürütme Kurulu (MYK) da seçildi. MYK üyelerinin çoğu yenilenirken, tutuklu HDP eski Sözcüsü Ayhan Bilgen ve HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk yeni MYK listesinde de yer aldı. Yeni MYK’de Bingöllü olan Nimettullah Erdoğmuş ve Hişyar Özsoy da yer aldı.
HDP MYK’sinde şu isimler yer aldı:
Ali Kenanoğlu, Arife Çınar, Asiye Kolçak, Aycan İrmez, Ayhan Bilgen, Aysel Tuğluk, Ayşe Acar Başaran, Beycan Taşkıran, Can Memiş, Çilem Küçükkeleş, Dirayet Taşdemir, Emine Beyza Üstün, Fatma Kurtulan, Gülsen Ülker, Gülsüm Ağaoğlu, Hakkı Saruhan Oluç, Hişyar Özsoy, Mehmet Hüsammetin Yürek, Murad Mıhçı, Musa Piroğlu, Nadir Yıldırım, Nimettulah Erdoğmuş, Osman Baydemir, Ömer Önen, Selahattin Aslan, Sevtap Akdağ Karahanlı, Sezai Temelli, Ümmü Atiye Eren, Yurdusev Özsökmenler.
Ak Parti MYK üyelerinin açıklanması ile birlikte Ak Parti Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz’ın yeni MYK’da Ekonomi İşleri Genel Başkan Yardımcısı görevine getirilmesi ile birlikte siyasi partilerin karar alma organlarında Bingöllü siyasilerin etkinliği dikkat çekti.
Kaynak: Bingolum.com

Sertaç Dilda - Mala Me Sertaç Dilda - Buke Sertaç Dilda - Reşe Ez Brindar Mame (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Reşe (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Kurdish Mashup Sertaç Dilda - feat Deniz Sarıca-Sevin Gayrı Sertaç Dilda - Welate Gurbete Sertaç Dilda - Bunca Gamı Bunca Derdi Sertaç Dilda - Welate Gurbete (Remix) Sertaç Dilda - Yalan Dünya

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat