SON DAKİKA

Hutbe Okuma Yarışması Finali Bingöl’de Yapıldı

Bu haber 27 Mayıs 2017 - 13:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Milli Eğitim Bakanlığı, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde yapılan Anadolu İmam Hatip Liseleri arası “Genç Hatipler Minberde Hutbe Okuma Yarışması”nın Türkiye Finali Bingöl’de gerçekleştirildi.
Daha önce bölgede yapılan yarışmalarda finale kalan yarışmacılar, Bingöl Hacılar Cami’inde Türkiye Birinciliği için yarıştılar.
Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bingöl Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde yapılan “Genç Hatipler Minberde” konulu yarışmanın Türkiye finali Hacılar Camii’nde yapıldı.
Yarışmaya Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı İhsan Erkul, İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Bingöl Üniversitesi Rektörü İbrahim Çapak, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Karagöl, Kültür Turizm Müdürü Kasım Barman, Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürü Ahmet Hasanoğlu, İmam Hatip Okulu Öğretmenleri, Din görevlileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Milli Eğitim İl Müdürü Kadri Engin düzenlenen yarışmada yaptığı konuşmasında, Gelecekte önemli bir misyon üstlenecek olan imam hatip neslinin bu ve benzeri programlarla görev ifa etmeye hazır olduklarını görmek büyük memnuniyet verici. İmam hatipli öğrencilerin davranışları ve giyinişleriyle örnek olması gerektiğini aktaran Engin, “Siz bu ülkenin teminatısınız, imam hatip liseleri bu ülkenin çimentosudur, sorumluluğunuzun farkında olun. Zamanın ve mekanın size emanet olduğunu lütfen biliniz ve bu şekilde davranınız” ifadelerini kullandı.
“Bu yarışmanın düzenlenmesinden sunumuna kadar emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Yarışmaya katılan tüm yarışmacı öğrencilerimizi, danışman öğretmenlerini ve okul idarecilerini ve ayrıca öğrencilerimizin anne ve babalarını tebrik ederim” diyen Engin tüm katılımcı öğrencilere başarılar diledi.
Yarışma sonrası açıklamalarda bulunan Daire Başkanı Erkul, “Bingöl’ün bugün tarihi bir güne şahitlik ettiğini söyledi.
Erkul, “Toplam 5 bin 284 öğrencimiz katıldığı hutbe yarışmalarında 10 bölge birinci, ‘Genç Hatipler Minberde’ genel müdürlüğümüzün çalışması ve faaliyeti kapsamında yarıştılar. Bizler öğrencilerimizin akademik, sosyal, kültürel ve mesleki yönden gelişmesi hususunda bu faaliyetleri yapıyoruz. Bu anlamda hutbe okuma yarışması da öğrencilerimizin bilgi ve mesleki becerilerinin gelişmesi noktasında çok önemli bir farkındalık beraberinde getirdi. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.
Genç Hatipler Minberde Hutbe Okuma Yarışmasında Ankara Sincan Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mücahit Efe birinci, Kocaeli Derince Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Halit Şener ikinci olurken Erzurum Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Muaz Tiryaki üçüncü oldu. Yarışma sonunda yarışmaya katılan bütün öğrencilere çeşitli hediyeler verilirken program toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.
Ayrıca, Finale kalan 10 öğrencinin yapılan yarışmanın ardından Cuma hutbesini okumak üzere Bingöl merkezde farklı camilerinde hutbe okudukları öğrenildi.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat