SON DAKİKA

Genç'ten Yurt Dışına Demir İhraç Edilecek

Bu haber 26 Mayıs 2017 - 11:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Genç ilçesine bağlı Servi bölgesinde çıkarılan demir madeni ihracatı başlandı. İhracat ile birlikte kapasite artışı konusunda da çalışmalar başlatıldığı gibi pik demir ve inşaat demirin üretilmesi için kollar sıvandı.
Servi Hamek bölgesinde işletilmekte olan demir madeni iç piyasada tedarikçiliğinin yanı sıra Avrupa`daki demir çelik fabrikalarına da ihracatına başlanıldı. Uzun bir çalışma sonrası işletilmesi yapılan demir madeni ihracatı Bingöl ekonomisini de olumlu yönden etkileyecek.
Konuyla ilgili bilgi veren İşletme Koordinatörü Mehmet Sıddık Çeti̇n, madenden tüvanan ham demir madenini tesislerinde kırma eleme yıkama öğütme ve manyetik seperatörler prosesi ile zararlı empirütelerden ayıklanarak, Avrupa standartlarında demir çelik üretiminde kullanılan steril konsantre demir cevheri üretimi yaptıklarını belirtti.
Şuan Romanya başta olmak üzere Almanya ve Sırbistan`a maden treadırları aracılığı ile ihracata başladıklarını ifade eden Çetin, tesis ve işletme kapasitelerini ilk etapta iç piyasaya yönelik tasarladıklarını ve ilk faz yatırımı tamamlayıp yatırım vizelerini tamamladıklarını ve ihracat ile birlikte kapasite artışına yönelik, ikinci faz yatırımı devreye alma hazırlıklarına başladıklarını kaydetti.
Yatırımcısı ve çalışanlarının tamamının Bingöllü olduğu madenin Avrupa piyasalarında kabul görmesinin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Çetin, “İlerleyen günlerde ihracat miktarını daha da artıracağız. Avrupa, Rusya ve Uzakdoğu’dan müşterilerin bu amaçla Bingöl’ü ve demir madenini sürekli ziyarete gelip, ürün talebinde bulunuyorlar” dedi.
İhracat ile birlikte Bingöl’den çıkan demir madenin dünya ölçeğinde bir üne kavuşmasının çok yakın zamanda gerçekleşeceğini söyleyen Çetin, nihai amaçlarının madene yakın bölgede pik demir ve inşaat demiri üretmek olduğunu, buna yetecek rezerv miktarını da etüt ve sondajlarla açığa çıkardıklarını, bu konu ile ilgili fizibilite çalışmalarına da başladıklarını sözlerine ekledi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    sperrmuellberlin.org

    abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

    Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat