SON DAKİKA

Elektrik Abonelikleri Hakkında Önemli Uyarı

Bu haber 26 Mayıs 2017 - 11:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Fırat EPSAŞ, Elektrik tüketicilerinin aboneliklerini üzerlerine almaları gerektiği konusunda uyarılarda bulundu.
Elazığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli illerinde Elektrik Perakende ve Satış hizmeti sunan Fırat EPSAŞ, hizmet verdiği illerdeki vatandaşları usulsüz elektrik tüketimi konusunda uyardı. Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği’ne göre tüketicilerin aboneliklerini kullanıcılar adına almasının gerekli olduğunu bildiren Fırat EPSAŞ, bu yönetmeliğe aykırı elektrik kullanan tüketicilerini yazılı olarak da uyarmaya başladı.
Tüketicilerin mağduriyet yaşamamaları için abonelik işlemlerini kendilerine tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 gün içinde tamamlamaları gerektiğini hatırlatan Fırat EPSAŞ Şirket Müdürlüğü, aksi takdirde usulsüz elektrik tüketilmiş sayılacağı için tüketicilerin enerji hizmetinin kesilmesi ve yönetmelik gereği kesme-bağlama ücretinin de 5 katı tutarında ceza ödenmesinin söz konusu olabileceği uyarısında bulundu.
Elazığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli’de elektrik tüketicilerine aboneliklerini üzerlerine alma konusunda her türlü desteği gösteren Fırat EPSAŞ şubeleri, hasta, yaşlı veya yardıma ihtiyacı olan abonelerine de ayrıca kolaylık sağlıyor. Fırat EPSAŞ Şirket Müdürlüğünce ihtiyacı olan aboneleri şirket araçlarıyla evlerine kadar ulaştırılabileceği kaydedilirken, aynı zamanda Fırat EPSAŞ personelinin, şubelerde de hem bilgilendirme hem de abonelik işlemlerini gerçekleştirme de destek olmaya devam edeceği belirtildi.

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat