SON DAKİKA

Solhan'da Suriyeliler İçin 5. Yardım Tırı

Bu haber 24 Mayıs 2017 - 11:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Solhan İHH öncülüğünde yapılan ve Solhan Belediyesi, Solhan Eğitim Bir-Sen ile BİNPINAR’ın desteğiyle daha önce toplanan 4 yardım TIR’ı organizasyonuna bir tır yardım daha eklendi. Bu kez toplanan yardım malzemesi Şanlıurfa’daki Suriyeli muhacirlere dualarla gönderildi.
Özellikle Suriyeli çocuklar için oyuncak, kırtasiye malzemeleri, çocuk bezi, ıslak mendil, çocuk elbiseleri, ayakkabı ve bebe maması gönderildiği öğrenildi.
Yardım çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Solhan İHH Başkanı Muhammed Veysi Tunç: “İHH olarak savaşın başlangıcından bu yana hem Suriye içerisinde yerinden edilen hem de ülke dışına göç eden mültecilerin mağduriyetlerini gidermek için çalışmalar yapıyoruz. Barınma, giyim, eğitim, sağlık, gıda gibi temel ihtiyaçların karşılanması için gerçekleştirilen yardımlar, koordinasyon merkezlerimiz aracılığıyla Suriye halkına ulaştırılıyor. Temel yardımların yanı sıra Suriye içerisinde kurduğumuz yetimhane, okul, su kuyusu, fırın, konteyner kent, aşevi, değirmen, hastane gibi kalıcı eserlerle mağdur Suriyeliler üzerindeki savaşın yıkıcı etkisini hafifletmeye çalışıyoruz. İslami ve insani sorumluluğumuz gereği bizlerde yerelde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kardeşlik bedel ister! sloganıyla başlattığımız kampanyalarımızda daha önce Suriye’deki kamplara ihtiyaca göre 4 TIR yardım malzemesi ulaştırdık. Hamdolsun. Şanlıurfa en fazla Suriyeli muhacirin yaşadığı şehirlerden biridir. Bizde Urfa’daki Suriyeli kardeşlerimizin bir nebze de olsun dertlerine derman olmak, özellikle çocukların mutlu olmasını sağlamak amacıyla 5’inci TIR’ımızı oluşturduk. TIR’ımız; su, oyuncak, kırtasiye malzemeleri, çocuk elbisesi, ayakkabı, çocuk bezi, ıslak mendil ve bebe bisküvisinden oluşmaktadır. Bizden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Solhan halkından, esnafından Allah razı olsun. Belediye Başkanımız Sayın Abdulhakim Yıldız Bey’e, Eğitim Bir-Sen camiasına, Pinpınar Su’ya, Muş İHH’ya, İlçe Müftülülüğüne, Solhan Devlet Hastanesi yönetici ve çalışanlarına özellikle teşekkür ediyoruz.” dedi.
Kaynak: Solhanın Sesi Gazetesi

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat