SON DAKİKA

Kuzey Irak'taki Üniversiteler ile Akademik İşbirliği

Bu haber 24 Mayıs 2017 - 8:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

17-19 Mayıs 2017 tarihlerinde Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Üniversitelerin Üniversite-İşbirliğinden Beklentileri” Sempozyumu esnasında yapılan çalıştaylarda Bingöl Üniversitesi, Kuzey Irak’ta bulunan 13 üniversite ile “Akademik Değişim İşbirliği Anlaşmaları” ve “Mevlana Değişim Programı” kapsamında işbirliği protokolleri imzaladı.
Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Olgun’un katıldığı çalıştaylara Türkiye’den 15 ve Kuzey Irak’tan 15 olmak üzere toplamda 30 üniversite rektörü ve üniversitelerin temsilcileri katıldı.
Yapılan çalıştaylar sonucunda Bingöl Üniversitesi ile Süleymaniye Üniversitesi, Süleymaniye Politeknik Üniversitesi, Erbil Politeknik Üniversitesi, Salahadin Üniversitesi, Duhok Üniversitesi, DuhokPoliteknik Üniversitesi, Zakho Üniversitesi, Germiyan Üniversitesi, Halepçe Üniversitesi, Koya Üniversitesi, Soran Üniversitesi, Beşeri Bilimler Üniversitesi ve Heybet Sultan Teknik Enstitüsü arasında “Akademik Değişim İşbirliği Anlaşmaları” ve “Mevlana Değişim Programı”na yönelik yeni işbirliği protokolleri imzalandı ve var olan anlaşmalar güncellendi.
Yapılan anlaşmalarla özellikle önümüzdeki dönemlerde Kuzey Irak’tan öğrencilerin, Bingöl Üniversitesine yönelimlerinin olacağı bekleniyor

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat