SON DAKİKA

Buhara Vakfı Öğrenciler Yararına Kermes Düzenledi

Bu haber 23 Mayıs 2017 - 9:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Buhara Eğitim Kültür ve Sanat Vakfı Solhan’da öğrenciler yararına kermes düzenledi.
Bingöl Buhara Eğitim Kültür ve Sanat Vakfı tarafından Solhan Yeni Mahalle Erbakan Caddesi Solhan Aile Sağlığı Merkezi önünde kurulan çadırda gerçekleştirilen kermes faaliyetinin açılışına, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Solhan İlçe Müftüsü Ali İkiz, Bingöl Buhara Vakfı Başkanı Cengiz Değişgeç, AK Parti İlçe Başkanı Nihat Doğu ve davetliler katıldı.
Kermesin hayırlı olması ve hayırlı hizmetlere vesile olması duası ile açılış yapıldı. Davetliler ile vatandaşların katıldığı kermesin açılışında vakıf hizmetleriyle ilgili de bilgi veren Buhara Vakfı Başkanı Cengiz Değişgeç, Solhan’da ilk kermeslerini 2014 yılında düzenlediklerini ve kermes gelirlerini öğrenciler yararına düzenleyip gelirlerini öğrenci yetiştirmek için kullandıklarını belirtti.
KERMES GELİRLERİ ÖĞRENCİLER YARARINA KULLANILACAK
Daha sonra Solhan’daki faaliyet ağının daha aktif ve yaygın olduğuna dikkat çeken Değişgeç: “Burada sadece kermes değil, farklı sosyal ve kültürel alanlarla ilgili etkinlikler de düzenlemekteyiz. Solhan’da faaliyetlerimizi sürdürmek için bir merkez oluşturduk. İlçedeki faaliyetlerimizi bu vesileyle yürütmekteyiz. Burada ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilere yönelik sosyal ve kültürel çalışmalar yapacağız. Bu yılki kermes gelirlerini de öğrencilerimiz yararına, onların eğitim hizmetlerinde kullanacağız. Bu hizmetler kazanç için değil, Allah rızası için, özellikle gençliğimizin ve toplumumuzun uhrevi hayatı için gerçekleştirilmektedir. Burada maddi manevi katkı sunan herkes, mutlak surette sevaptan pay alır. Cenab-ı Hak, kendi rızası için yapılan her işte kullarını mükafatlandırır. Kermesimize katılan, destek sunan herkese teşekkür ediyorum. Rabbim cümlemizden razı olsun” şeklinde konuştu.
Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız ve katılımcılar, kermesin hayırlı olmasını ve gelirlerin de hayırlar getirmesini dilediler. Açılış programı, kurdele kesiminin ardından yapılan ikramlarla devam etti. 15 Mayıs 2016 Pazartesi günü açılışı yapılan kermes, 19 Mayıs 2016 Cuma gününe kadar devam etti.
Kaynak: Solhanın Sesi Gazetesi

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat